• ankara koza sokak da bir patent sirketi.
    klasik bir apartman dairesinden bozma ofiside, gelsin faydali modeller gitsin kurabiyeler seklinde calisan ofis.
  • londra'da bulunan bir türk restaurantı. balıktan kebaba her şey var.

35 burnt oak broadway edgware
  • open betasına neymiş ne değilmiş diye bi bakayım dedim, saatlerce çıkamadım içinden. gayet güzel ve bağımlılık yapıcı bi oyun. yeni başlayanlar için baya bi karmaşık ama. çözemedim hala birçok şeyi. grafikleri çok güzel, heroları skilleri falan baya bi karizma ve oynanış dinamikleri cidden çok zevkli. bu oyun tutar diyorum ben...
  • oyunu zevkle baya bi oynadım ama bu haliyle nasıl açık beta olarak çıkarılmış onu cidden anlamadım. şu anki hali kesinlikle beta olabilecek seviyede değil. normalde bi oyun beta sürümüne ulaştığında artık bütün konsepti ve yapısı belli olmuştur. artık o dakkadan sonra betada denge ayarlamaları ve içerik eklemeleri olur bu tip oyunlarda. ama bu oyunda şu an yapımcılar nasıl bir şey yapmak istediklerine bile karar verememişler henüz. mesela yakında oyundaki travel mode kaldırılıp oyunun haritası komple başka bi haritayla değiştirilecek.

daha bi dünya eksiği-gediği var oyunun. hero çeşitliliği inanılmaz sınırlı ve bütün herolar birbirinin aynısı. son 1 yıldır yine bir moba olan heroes of the storm oynuyorum ve ondaki hero çeşitliliğinin binde biri yok bu oyunda. burada kastettiğim şey hero sayısı değil, o zamanla artacaktır elbet ama heroların birbirinden daha farklı ve yaratıcı tarzda olması lazım. bunda hepsinin mantığı aşağı yukarı aynı. hero tasarımı konusunda çok tırsak davranıyor bence epic games. daha cesur olup çeşitliliği arttırması lazım.

bunlar haricinde oyunun grafikleri ve oynanış dinamikleri ise gerçekten çok sağlam. zevkli yani oyunu oynaması. bu oyun bittiğinde ve yapısı tamamen oturduğunda baya iyi bir oyun olur ama daha o seviyeye gelmek için 40 fırın ekmek yemesi lazım.
  • muhteşem bir soen şarkısı. bu harika grubun yine harikalar yarattığı lykaia albümünden 6 dakika 23 saniye süren bir şaheser.
  • bu saatten sonra epic games'in herhangi bir ürününe yönelirsem siksinler, herifler 10/10 puanlık bir rezalete imza attılar.
  • nefis bi' (bkz: soen) şaheseridir. gerçekten de klibindeki gibi yağmurlu havada yol tribi şarkısıdır.
  • gece gece aklıma düşen, oynarken keyif aldığım tek moba. hey gidi :'(
  • epic games'in fiişini çektiği oyun. 26 nisanda serverları kapatma kararı aldılar. sebebide yeterli oyuncu kitlesinin olmamasıymış. bu adamlara twitchten, sosyal medyadan yalvardılar kart sistemini değiştirmeyin, eski haritayı getirin, karakter dengelemelerini düzgün yapın diye; kimse sikine takmadı. sorsan oyuncuları dinliyolarmış. oyuncuyu dinlemezsen böyle elinizde patlar işte gül gibi oyun.
    daha durun siz, pubg konsollara tam anlamıyla çıksın ve ya battle royale furyası bitsin göt gibi kalın ortada.
    ondan sonra unreal engine ile dağ taş çizip duvarınıza asarsınız artık.
  • dünyanın en gerizekalı takımına karşı oynadım. o adamların oyun kazanması mucizedir çok net söylüyorum.

oyun normal gidiyor, bizim takım kill ve kule de önde tipik oyun. şu ana kadar ki gözlemlediğim tek saçmalık karşı feng ve kallari'nin 2 level'da beni(gideon) öldürmek için tower divelayıp double kill vermeleri. ben de öldüm ama sonuçta double geldi.

efendim olayın koptuğu an 20. dakika civarı. karşının inhibitörler ve sağ-sol t2 duruyor. bizimse tüm t2'ler ayakta. hazır lane'ler itilmişken orb prime girelim dedim. sevarog,grux ve ben girdik, bizim khaimera gelmedi, grim zaten ai gibi takılıyor. orb'un yarı canı kala grux az canla kaçtı, sevarog öldü ben de kaçtım. havadan sudan ölen sevarog'a rağmen karşı takımda uyanma yok. mal gibi mid pushluyorlar. ki pushları facia ile bitti, bir şekilde 3 kişi falan ölmeyi becerdiler.

sonra lane'leri bir daha ittik, grim solda t2'ye dayanmış daha bir gazla bir daha orb prime'a girdik. bu sefer bizim salak(parantez açacağım) khaimera'da geldi. orb'u güç bela %10'a falan indirdik ancak sırayla 4'ümüz de öldük. biz ölmeden önce karşı takım grim'i toplanıp kesti, biz sırasıyla ölüyoruz, adamlar 5 saniye ötemizde ancak hala bir uyanma yok. rezillik diz boyu oyun gitti derken, mallar biz doğana kadar anca orta t2'ye gelebildiler, işin dönüşünde bizim grux gitti inhibitör aldı falan filan yendik. anladığım kadarıyla karşı takım bir grup şempanze idi.

parantez: bizim khaimera tam bir zavallı, feng ve kallari bunu kovalıyor, yardıma geliyorum, hala atarlanma yok. elemanları üstüme çekip ulti atıyorum, hala izliyor ve sürekli help diyor. adamlar beni kesiyor, sonra arkalarından biri daha gelip bunu da kesiyor. bu sırada help diyerek kaçıyor dallama.

sonra bir yerde sevarog bunu kovalıyor döve döve, ikisinin de 500 hp'si var. aynı şekilde help diyerek kaçıyor. dönüp vursa kesecek ama haberi yok zavallının.
hesabın var mı? giriş yap