şükela:  tümü | bugün
  • darbe filmi. yapımcısı "er film medya" adında bir şirketmiş. kimdir, nedir diye öğrenmek için sitesine girdim. hakkımızda diye bir bölüm yok, tahmin ettiğim gibi. yaptıkları işler bölümüne baktım. trt falan filan gibi referanslar var. belli ki akp döneminde kurulup yürüyen bir firma.

facebook'taki açıklama; "paralel darbe//17.25.15 (sinema filmi)
    işgal. direniş. diriliş
    er film medya sunar.
    bu film 17-25 aralık kumpası başarılı olsaydı türkiye'de oluşacak kaosu konu ediniyor.
    türkiye'de çekilecek ilk kıyamet/kaos temalı ve en büyük bütçeli aksiyon filmi olarak tasarlanıyor.
    bu proje 17-25 aralık sonrası tasarlanmaya başlandı. ve 2016 yılının hemen başında, filmin içeriğine dair teaser'ı çekildi. "15 temmuz hain fetö kalkışmasından" sonra bir kez daha gördük ki yazım ekibimiz ve danışmanlarımız olayları doğru yorumlayıp, doğru öngörülerde bulunmuş.
    hain fetö kalkışması nedeni ile şehit olan vatandaşlarımıza ithafen..."

açıklamaya göre 17-25 aralık ile ilgili olarak film yapmaya başlamışlar. sonra 15 temmuz olunca onu da eklemişler. teaser'ın daha önceleri çekildiği belli. arkadan gelen televizyon/radyo sesinde, spiker "muhterem hocaefendi israil, rusya ve suriye cumhurbaşkanlarını makamında kabul etti" diyor. ahahaha, o günler geçti be er film. o derenin altından çok sular aktı. artık bu ülkelere sallayarak racon kesilmiyor. israil ile anlaşıldı, rusya ile görüşülüyor, belki biraz suriye. ulan ne güldüm yaaa! (ilgili.) artık ya unuttular ya da çıkarmak zor geldi o bölümü.

kıyamet/kaos temalı demişler. benim anlamadığım türkiye karışırsa kıyamet mi kopuyor? türkiye olmasa dünya bir şey kaybetmez yani. maalesef durum böyle. yapımcı ömer boztilki galiba. (bkz: sebahattin sen yine de ülkemizi o kadar küçümseme)

bir de facebook sayfasında biri "fragmanın 52. saniyesinde gazetedeki "chp'den destek, bahçeli'den ret" kısmı niyetinizi açıkça ortaya koymuş" demiş ama ben öyle bi şey göremedim.

facebook sayfası (teaser da burada)

izleyip izleyip tatmin olacak kitleye; hadi bakalım, ellere kuvvet. ulaşım+sinema bileti+tavuk döner+ayran da ücretsizmiş.
  • bu sefer otobüsler değil, biletler ücretsiz olacaktır.
  • 13.000.000 milyon gişe yapacaktır.
    (bkz: yersen)
  • tanıtım videosu youtube videolarında reklam olarak çıkmaya başladığına göre yakın zamanda adını daha sık duymaya başlayacağımız propaganda filmi. senaryosu what if konseptiyle kurulmuş gibi görünmekte.

(bkz: 17 aralık 2013 ihale ve rüşvet operasyonu)
    (bkz: 25 aralık 2013 operasyonda ikinci dalga)
    (bkz: 15 temmuz 2016 darbe girişimi)
  • "17.25.15 ne la, dns mi?" dedirten film adıdır
  • taşımalı sinema günlerine yeniden dönüş habercisi olan filmdir. tv kanalları tarafından kapışılır, bir süre sonra da ekranlarda sürekli döner bu film.

yapımcı firmayı dönemin ekmeğini yeme konusundaki mahareti nedeniyle kutluyorum.