şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bazıları bunu takıntı halıne getırır kasar kasra, sınırlenır felan nevrozlar bıle yashatır kımılerıne
 • yeni başlayanlarda araba kullanmanın en zor kısmıdır, yeterince öne gidilmez, direksyon gerektiği yerde çevirilmesse araba bir türlü yerleşmez, düz parkedilecek bir yer aranır.
 • buradaki önemli nokta park yerinin yola paralel olmasıdır.
 • sinyal programında pek çok ünlünün madara olmasına neden olan park etme yöntemi.
 • bazen kasılıp kalmanıza, saatlerce etrafınızdaki araçlara çarpmamak için uğraşmanıza neden olabilecek park türüdür.

  antreman yapmak isteyenler için;

  http://adverts.freeloader.com/zurich/preloader.swf
 • insan davranisinin motivasyon, azim ve ruh hali ile olan iliskisini sergilemeye birebirdir. bir taze sofor aliniz; oyle bir sofor olsun ki arabasi var ancak evinin otoparki yok, ustune ustluk arabanin otopark niyetine park edilecegi sokak bir park etmis araba ve bir hareket halinde arabayi ancak karsilayacak genislikte. bu kisi caresizligin verecegi gucle arabasini paralel paralel park etmeyi ogrenecektir. gunler gunleri kovalayip dogru gun gelip catinca yaptiginin bir meziyet oldugunu fark edecek ve cikilamaz gorunumlu araliklara girmek durtusu ile olgunlasacaktir. ne var ki bu kosullar ile basa cikmak icin enerjisini yemis bitirmis olan taze sofor, saatler tam da kurt soforlugu gosterirken beklenti faktoru ile karsi karsiya kalip iki arabalik yerde on manevralik performans sergileyebilir. iste bu kritik, paralel parktan sogutucu anin takdiri zalim bir adil olmayan hayat jestiyle bir anda sag koltuktakine teslim edilir. kentim sokaklarinda bir kisim soforun serhiledigi duyarli gayretin ve duzgun paralel parkin serefine dileyelim ki sag koltuktakiler kadir bilir, caba gozetir, tolerans sahibi insanlar olsunlar...
 • hidrolik olmayan direksiyonlu araçlara sahip olanlar, arabayı hızlı hareket ettirerek paralel park edebilirler. hızın getirdiği direksiyon yumuşaklığından yararlanmak bir nebze olsa da kol gücüne gereksinimi azaltır. lakin, bu, ustalık isteyen bir iş.*
 • geri manevra yapmak suretiyle bir aracı iki cisim arasına yerleştirmedir. yapılan manevra sayısı 28 in üstünde olmasına rağmen araç hala bahsedilen aralığa girememişse, şoförün cinsiyeti hakkında da yardımcı bilgiler verebilir bu metod.
 • çaresiz kalındığında veya paralel bir şekilde arabayı park etmişken hayvanın biri gelip götünüze sıfır yanaşıp size manevra şansı bırakmamışsa; el freni sonuna kadar çekilir, direksiyon tam kırılır, vitese takılır ve gaza basılır. araba kafa atarak arka kısım sabit bir şekilde pergel gibi döner. aynı yöntem çok dar yerlere park etmek için de kullanılabilir. dikkat edilmesi gereken husus aracın önden çekişli olması, el freninizin sağlamlığı, ve öndeki aracın markasıdır (yani öndeki araç bmw, mercedes falansa hiç uğraşmayın bu yöntemle).
 • paralel park demek, george costanza demektir...