• insaat sektorunde bir guzide firmamiz. http://www.paralelyapi.com/
  • suç mu işlediniz,
    biryerlerde uygunsuz bir kasediniz mi var,
    ev sahibi evden çık mı dedi yoksa kiraya zam mı yaptı,
    alacaklılar kapınıza mı dayandı?
    kendinizi çaresiz mi sandınız ?
    durun hemen ümitsizliğe kapılmayın,
    her şeyin ucunu paralel yapıya bağlayın rahat edin.
    günah keçisi denilince 1 numara paralel yapı ısrarla itham ediniz.
  • akillara the thing filmini getiren olusum. son zamanlarda tayyip ve akpliler oyle bir tiksintiyle paralel yapi diyorlar ki boyle alien gibi, yaratik gibi pislik birsey cagristirmaya basladi artik. sanirsin ki paralelci bir polisi hakimi yakalayip "aha paralelci bu" dediklerinde ayni filmdeki gibi icinden yaratik cikacak adamin.
  • zamanlaması hep manidardır bunun ve hep komplo kurmak için çalışır, biz de yeriz.
  • paralelse hükümete paraleldir. bana dik.
  • olmayan bir şeyin var gibi gösterilmeye çalışılması durumudur.

ayrıca tbmm'de, hdp'nin verdiği 'paralel yapı incelensin' önergesine, akp'li milletvekilleri karşı oy vermesi üzerine kabul edilmedi.
  • paralel yapı tanımlaması en güzel çift düşün örneklerinden biridir.

(bkz: devlet ile hükümet arasındaki fark)

hükümet hükümetliğin dışına taşıp devlet olmaya soyunuyor ve "yalnız değilim benden başka bir çizgi varr, tek ben olmalıyım" diye yaygara yapıyor. sen bilirsin yareppim!
  • adalet ve kalkınma partisi tarafından sınırsız güce kavuşturulmuş, aralarındaki çıkar çatışması sonucunda da tasviyesine başlanmıştır. şüphesiz ki 2002-2013 yılları arasında bu vatan haini oluşum ile hiçbir problemleri olmayan, sikik olimpiyatları* adına para bile bastıran akp bu örgüt yerine kendi yapılanmasını/derin devletini oluşturmak hayalindedir.

netice itibariyle her ikisi de vatan haini oluşumlardır. aralarındaki tek fark, zamandır. akp yardakçılarına açıkça sesleniyorum, gülen cemaat'inden farkınız yok. yargılanacaksınız.
  • ilk olarak abdullah öcalan tarafından ortaya atılmıştır. günümüzü anlamak için geçmişi arada yoklamak lazım. cemaatin bitirilmesi açılımın evrelerinden biri olarak görülebilir.

kaynak
  • o kadar sık başvurulan bir şey ki, hiçbir inandırıcılığı kalmadı. kendi dava adamları bile bu yapının üyesi olmakla suçlanıyor. bak, partinin 3 kilit isminden biri diyorum. ülke paralel yapıyla yatıp kalkarken parti sözcülüğü yapan, demeçler veren biri diyorum. böyle bir iddianın gerçek olma ihtimali var mı allasen? artık parti içindeki leşlik öyle bir hale gelmiş ki, 'paralel yapı' denen şey partililerin kendi içlerindeki husumetlerde bile kullanılabilir olmuş.

sırf bundan ötürü bile bu paralel yapı iddialarının altının ne kadar boş olduğu anlaşılabilir. ulan sen kendi kavgana bile meze yaptın, ne biçim yapı bu abi?
hesabın var mı? giriş yap