şükela:  tümü | bugün
 • bir virtual machine yazılımı.
  (bkz: vmware)
  (bkz: microsoft virtual pc)
 • her macbook - macbook pro sahibi insanda olmasi gereken yazilim. basit bir vm yaziliminin coook cooook otesinde. hayat kurtarici, is kolaylastirici..
 • windows'un ne kadar igrenc oldugunu hatirlamama yardimci olan yazilim.
 • mac os x'in icinde visual studio acmanin yanisira msn, microsoft office veya sadece windows'a ozel yazilimlari acmaya yarayan harika program.

  (bkz: virtual machine)

  son surumuyle windows oyunlarinida acabiliyoruz..
 • adi parallels desktop 6 for mac olan yenisi dun mevcut kullanicilara dagitilmaya baslandi, bugun herkesin alimina acik olacak.
 • vallahi süperdir - hele hele coherence modunda, yani windows uygulamalarının dock'ınızdan çalışmasını sağladığınız şekilde. öyle macbook prom da yok, 2 yaşında standart bir macbook'um var, ama kusursuz bir şekilde çalışıyor istediğim programlar. crossover kullandım kendisinden önce (ki az çok aynı işlevi görüyorlar) ama kesinlikle ondan daha iyi bir performansı var. öyle ki, artık mac office'i silip windows için olan en son office'i yükleyip kullanmayı düşünmekteyim.
 • über ötesi programdır.

  - bootcamp ile kurduğunuz windows işletim sistemini sanal makina içerisinde de açmanıza izin verir. kastıran oyunlar vb. dışında windows'u boot etmenize gerek kalmaz.

  - önceki maddeye itafen directx 9 (ve opengl 2.1) desteği ile mac üzerinde tam ekran ve neredeyse tam performans fifa 11 vb. oyunları oynamanızı mümkün kılar.

  - coherence modu dillere destandır. ayrıca -istenirse- windows'ta kurulu bir programın açacağı dosyaya mac'te çift tıklandığında arkada windows'u başlatıp sadece program penceresini size sunar.

  - üstteki maddenin tersini de yapar. windows üzerinden mac'in printer'ını bokunu püsürünü kullandırtır.

  - 5.1 surround ses destekler.

  daha ne diyem mahmut mu diyem...
 • xp uzerinde flight simulator 2004'u sifir kastirmayla oynatabilen teknoloji otesi yazilim. (macbook pro 13" i5, arkada itunes acik chrome acik) yalniz bu tip eylemlerde saglam cpu, dolayisiyla pil yiyor.
 • eğer bilkom'da zerre kadar pazarlama zekası varsa şu programın türkiye distribütörlüğünü alır ve satılan her mac ile "şiddetle önerilen ürün" şeklinde bir stratejiyle satar.retail fiyatı mac alan adama koyacak derecede pahalı değil ve yaptığı iş kesinlikle size bir windows bilgisayar aldırmaktan,bootcamp ile windows kurup geçişlerle zaman harcatmaktan,başka sanal makine yazılımlarıyla saç baş yolmaktan çok daha fazlası.olması gerektiği gibi olan yazılımlara çok güzel bir örnektir.