şükela:  tümü | bugün soru sor
 • genel olarak işleyişi şu şekilde: internet sitesindeki başvuru formunun doldurulması ve sözleşmenin onaylanması ile param kart adıyla kullanıcılara sanal kart ve hesap tanımlanıyor. param hesabınıza kredi kartı aracılığıyla belirli bir komisyon karşılığında ya da banka havalesi/eftsi ile komisyonsuz olarak para yüklüyorsunuz. hesabınızdaki tutarı üç ya da beş yerde harcama imkanına sahipsiniz, bir de faturalarınızı ödeyebilirsiniz. param kartlar arasında 7 gün 24 saat para transferi yapabiliyorsunuz. tek avantajı o gibi. yerli paypal yapmaya çalışmışlar zannediyorum ama sadece türkiye içinde işlem yapılabiliyor ve kullanıcı sayısı sadece 300.000. bunların yarısı da avukat ve adalet çalışanları. yurtdışında yaşayan birisine yurtdışında parasına erişebileceği şekilde para gönderimi yapamıyorsunuz. insan bankalar aracılığıyla zaten yapabildikleri işlemleri neden burdan yapmak istesinler gerçekten merak konusu. kısaca, mevcut ödeme sistemi ekosistemine hiçbir inovasyon getirmeyen bir nane.

  opet'ten otobilim kampanyası varmış diye aldım. başka da bir halta yarayacağını düşünmüyorum.

  http://www.param.com.tr/
 • barokart'ın sistemini kullandığı ödeme ve para alma aracı.
 • kendinize ait bir sanal kredi kartıyla yaptığınız yüklemeyi kabul etmekle birlikte hesabınıza geçirmeyen, yani bu parayı almakla birlikte size kullandırmayan, telefon edildiğinde "işleminiz incelemeye alınmıştır, kredi kartınızın fotoğrafını çekip gönderin, bık bık bık" cevabının verilmesini çağrı merkezi çalışanlarına emretmiş olan bir kurumdur.
 • kesinlikle bulaşılmaması gereken bir firma, rezalet bir sistem, çirkef bir anlayış.
 • banka puanlarını kullanmak için muazzam bir oluşum. malum, maxipuan'lar hiçbir internet sitesinde kullanılamıyor. kartımda olan parayı % 3 komisyon karşılığında param hesabına attım ve gittigidiyor'dan alışverişimi yaptım. keşke önceden haberim olsaydı böyle bir şeyin varlığından.
 • aylik hizmet ucreti almayan on odemeli kart. cok memnunum.
 • diğer banka kartlarin puan çevirimi ve kampanya harcama sözü için kullandığım elektronik bankacılık. 6 tl kargo ücretiyle yolladıklari fiziki param kartlarının kayda değer bir artısı yok. param sanal kartını kullanarak hesaptaki bakiyeyi passolig banka kartına aktarmak en doğrusu.
 • dünyanın en yavaş işleyen dijital bankacılık sistemi olarak tanımlanabilir. eft günlerce yapılmaz, iptal etmek istersin günlerce kendi kontrol süreçleri adı altında beklettikleri parayı hesap bakiyesine yansıtmazlar. uzun lafın kısası beş para etmez bir sistem.