• fecri ebcioğlu tarafından çekilen nostaljik, kısa film tadında bir klibi bulunan parça. yolcu olarak eski sevgilisi ve zengin eşine rastlayan bir taksi şoförünü canlandıran fecri ebcioğlu'nun klipte parçadan bağımsız kurduğu bir cümle barından klip.

güzergah soran yolcuya söylediği tek kelime "hususi" yi saymazsak, arabanın önüne atlayan görmediğimiz bir kimseye hafif tertip bir fırça kayar ve "kardeş canına susadıysan bir hususi bul" der.

[https://www.youtube.com/watch?v=cajfts1ng6i https://www.youtube.com/watch?v=cajfts1ng6i]
  • (bkz: sözlerini de yazayım tam olsun)

nasıl da sevmiştim yıllarca ben seni
    her akşam üstü bekledim yollarını
    elbet bir gün biz yuva kurarız derken
    duydum evlenmişsin sen zengin bir gençle

zengin olsaydım sensiz kalmazdım
    her an düşünüp seni, hiç ağlamazdım
    param olsaydı aşkım kalırdın
    seve seve yanımda benimle yaşardın

öptüğünü düşünüyorum dudak yerine parayı
    para için açar mı sevişenler arayı
    madem para mühimdi al koluna parayı
    çantana da koy sen aldığın o kocayı

zengin olsaydım sensiz kalmazdım
    her an düşünüp seni, hiç ağlamazdım
    param olsaydı aşkım kalırdın
    seve seve yanımda benimle yaşardın
  • sadri alışık'tan dinlemek gerek. mertkan kim bilmiyorum da hiç kusura bakmasın kesinlikle bir sadri alışık değil!

http://www.youtube.com/watch?v=1hiysut0oxq
  • şarkıyı, filmi bir kenara bırakacak olursak...

parası olsaydı

o da senin gibi kokain çeker, cigara tüttürürdü;

tüm ayıplarını, parasıyla örttürürdü.
  • ah param olsaydı neler yapmazdım ki. birde parası olanın derdi çok olur derler.
    arabamı alırdım üniye gider çekerdim kenara ohhh. çıkışta istediğin yere git istediğin arkadaşı çağır.
    istediğin gibi giyin hep hoşuna gidenleri al . her gün istediğin sinemaya git pazartesi perşembeyi bekleme.
    arkadaşlarını ayarla çıkın hep beraber bi yerde akşam yemeği yeyin. her tatilde çık yurt dışını gez kültürün artsın.
    daha ne olsun be
    (bkz: para dosttur kullanmasını bilirsen)
  • (bkz: #9010662)
  • kesin ab vatandaşlığı alırdım
  • hep aylaklık ederdim. gerçi şimdi param yok gene aylaklık ediyorum ama param olsaydı bir başka ederdim aylaklığı da. çıkardım sokağa, ellerim cebimde sırıta sırıta yürürdüm. param var nasılsa, surat mı asacağım? kitapçılara gider gönlümden geçeni alırdım. renkli kalemlerin en çok kullanacağım renklerini seçmezdim; her renginden alırdım. birkaç çeşit ayakkabı alırdım. ceket alırdım, gömlek alırdım... kazak almazdım ama param olsaydı da, çünkü pek sevmem kazak giymeyi. param olsa yanımda telefon taşımazdım. ihtiyaç oldu mu verirdim parasını, kullanırdım kontörlü telefonu. zaten aranan birisi değilim, taşımama hiç lüzum kalmazdı telefonu. param olsaydı tüm sevdiklerime hediyeler alırdım. düşünmeden alırdım sever mi sevmez mi diye. pahalı şeyi herkes sever. param olsaydı dilencilere gene de vermezdim. ama her düşküne yanaşırdım. çocuklara vermek için yanımda bir şeyler bulundururdum hep. kitaplar, kalemler, ufak oyuncaklar... yemek vakitlerine denk geldiysem öğrencilerin, onlara yemek ısmarlardım. amma da hoşlarına giderdi bee. balon, ufak tefek ıvır zıvır satmaya çalışan ciddi suratlı koca koca adamların mallarından bir tomar alırdım. sağda solda dağıtırdım onları sonra...

daha büssürüüüü şey yapardım param olsaydı.

ama
    yok.
  • kendime kalimba alırdım. o kadar cok istiyorum ki öğrenmek.

dipnot: gitar gibi geçici bir heves değildir.
hesabın var mı? giriş yap