şükela:  tümü | bugün soru sor
  • tv100 ekranlarında yayınlanan, genel anlamda internetten para nasıl kazanılır eksenli tv programı.

    gelelim bu entrynin asıl konusuna. bu akşamki yayınlarında konu olarak bitcoini seçmişler. bitcoinle ilgili teknik detaya girmeden herkesin anlayabileceği düzeyde, piyasaya yeni girecekler açısından gayet faydalı, temel konuların aydınlatıldığı ve yeni gelişmelerin iletildiği bir program oluyor an itibariyle.

    fakat program moderatörünün, konuklardan birinin bitcoinle ilgili olumsuz bir durumu ortaya koymak istediğinde hemen susturması hiç şık olmadı. üstelik olumsuz da olsa gayet gerçekçi bir konuya değiniyordu. ardından yine moderatörümüz bitcoinle alışverişin “anında” ve “çok düşük komisyonla” gerçekleştiğini söyleyerek beni benden almıştır. bitcoinle az çok ilgilenen herkes bunun kocaman bir yalan olduğunu ve bugünkü haliyle bitcoinin asla günlük alışverişlerde kullanılamayacağını biliyor. (bilmeyenler için transfer süresi 2 saatlerde, komisyon ise genellikle 0,0005 btc ile başlar) programı dinleyip yatırım yapmak istediğinde gerçeklerle karşılaşacak yatırımcı açısından büyük güven kaybına neden olacaktır bu.

    yine de çok yüklenmemek lazım. neticede herkesin merak ettiği ve kafaların karışık olduğu bir konuya bütün bir programı (hatta kripto paralarla ilgili seri yapacaklarını söylediler) ayırmalarını takdir ettim. bu tarz programların çoğalması dileğiyle...