• tembel bir insan hayal edelim, oyle ki bu tembel insan vaktinin cogunu orda burada gezerek, bir sekilde buldugu kaynaklari tuketerek yasamini geciriyor olsun. bir gun evet bir gun gelip para suyunu ceker, goz goz oluverir, tembel insan artik calismak zorundadir, harcamaya alistigini devam ettirmek adina gelir elde etmelidir ve iste o an cikar ortaya bu paranin gozu. ister yesil yesil dolar olsun, ister mavi, kirmizi euro, ister ataturk hepsi aynidir, istediklerimize ulastirandir, gozu kor olsa da biz ona gitmeden o bize gelse deriz. buyuk bir de kopegin duasi kabul olsa gokten kemik yagardi demisler, ah ah.
  • fakir tesellisi. bahtsıza nasıl oluyor ki şansa lanet etmek ve kaderi suçlamak artı olarak bir şey geri döndürmüyorsa, paraya lanet yağdırmak da fakirin cebini doldurmayacaktır.
  • bugünlerde çok fazla kullandığım söylem.
  • yıllar önce, yanımızda çalışan bir işçi, gözlerimin içine bakarak söylemişti bu sözü. çocuk yaşta olduğum için ne dediğini anlamamıştım. aradan uzun bir süre geçti ve haci batırdı falan filan. sonra bana bir aydınlanma geldi tabi.

şimdi seni çok iyi anlıyorum meheme abe..
hesabın var mı? giriş yap