şükela:  tümü | bugün
  • "para" takısını insan algısının yetersizliğinden dolayı alan "normal" olaylar...
  • (bkz: metafizik)
    (bkz: parapsikoloji)
  • hz musanin asa ile kizildeniz i yarmasi,hz muhammedin hurma dalini yanina cagirmasi ve dalin gelmesi,hz ibrahimin atildigi ate$in gul bahcesine donmesi,zati sungur un dolmabahce sarayinda ayni anda 5-6 kapidan cikmasi gibi normal olamayan parapsikolojik fenomenlerdir.
  • paranormal activity olarak ilk karşılaşıldığı dizi sanırım the x-files idi.
  • paranormal activity adı altında bu konuya dayalı 3 adet film çekilmiştir.
  • teee anasının gözü kadar zaman önce duvara dayanarak bırakılmış, hatta ve hatta "tripodum mu vardi lan benim" dedirtecek kadar zaman önce bırakılmış tripodun devrilerek düşmek için senin evde yalnız olduğun günün sabahının körünün 05:37sini beklemesi hadisesi ile yerinden sıçırtma aktivitesidir.
  • yaşandığı söylenen, normalin dışında gelişen ve açıklanamayan olaylar.
    misal bi tanesi:
    çok yağmurlu bir gecede bir doktorun kapısı çalınır. doktor kapıyı açar, karşısında kırmızı yapmurluklu küçük bir kız çocuğu.
    çocuk telaşla:
    -yetişin doktor, annem çok hasta!
    der.
    doktorun arabasıyla ve kızın yol tarifiyle kasabanın dışında ve uzak bir yerde bir eve gelirler.
    doktor kapıyı çalar, epey sürer kapının açılması.
    bitkin ve hasta olduğu çok belli bir kadın açar kapıyı, yalnızdır.
    ve çok şaşırır doktorun gelişine.ama sevinir de.
    doktor hemen muayene eder, rahatlatacak bir ilaç verir.
    ve
    -tam zamanında gelmişim.
    der.
    kadın
    "kim haber verdi size?" diye sorar.
    doktor
    -kızınız
    kadın afallar.
    -benim kızım yok.
    doktor
    -nasıl olur? buraya kadar beraber geldik.
    der ve etrafa bakınır.
    -kırmızı bir yağmurluğu vardı, küçük bir kızdı.
    kadın
    -kırmızı yağmurluk mu?
    der şaşkınlıkla ve doktoru bir odaya götürür.
    -evet bir kızım vardı, yıllar önce öldü maalesef
    der gözyaşları içinde.
    -bu oda onundu, tüm eşyaları duruyor, kırmızı bir yağmurluğu vardı, şu dolapta.
    der ve dolabı açar.
    bir bakarlar kırmızı yağmurluktan sular damlıyor!
    -the end-
  • eskiden inanmadığım ama dün gece başıma gelince artık deli gibi korktuğum olaylardır.

izin verin anlatayım.
    nasıl anlatacağımı bilmiyorum çünkü hala çok korkuyorum. ellerim titremeye başladı bile yazarken.
    dün gece saat 3 civarında çişimi yapmak için tuvalete kalktım. ama tuvalete gidebilmek içib bizim evin o uzun karanlık koridorundan geçmem gerekiyordu. her taraf çok karanlıktı, tek bir ışık bile yoktu. odamdan çıkarken bir ses duyar gibi oldum önce, adeta bir davul sesi gibiydi dum tak gibi bir ses. zaten o sesi duyunca altıma sıçtım evde hırsız var zannettim.
    neyse en sonunda koridora çıkmak için cesaretimi topladım ve koridora girer girmez olduğum yerde çakılı kaldım, dilim tutulmuştu adeta, gözlerime inanamıyordum, karşımda tam karşımda mahmut tuncer ve halay ekibinin silüeti koridorda davullu zurnalı halay çekiyorlardı. sonra davullar zurnalar durdu ve mahmut tuncer bana "halay mı çeksem acaba" bakışını atıp, bütün ekibiyle birlikte gözden kayboldu. çok korkmuştum. o da neydi öyle. demek o davul sesi.... demek o dum tak... şimdi bütün parçalar birleşiyordu kafamda. evet... bu o, mahmut tuncer, benden intikam almaya gelmişti. çünkü capsleriyle çok dalga geçmiştim ve her olayı mahmut tuncer e bağlıyordum.
    bir daha asla onunla dalga geçmeyeceğim, altıma sıçıyordum.
  • hep de nedense gece 3 te vuku bulan olaylardır. nereden mi biliyorum?
    az önce de benim başıma geldi. ayrıntı sorma şimdi, anlatırsam yine olurmuş gibi geliyor ama bildiğin şeytan dürttü ve uyandım şimdi işte. yani biraz gıdıkladı da denebilir aslında tabi. hoşçakal.
  • (bkz: altımıza sıçırtan başlık olmuş kardeş sağol)

@squassy youtube videosunu gündüz saatlerinde izleyin.

mesaj kutum korktun mu gerçekten sorusu bombardımanına tutuldu. evet korktum, gerçekten korktum. ilk defa başıma gelmiyor korkmak. daha öncede korkmuşluğum vardır.