şükela:  tümü | bugün
 • "you don't become a hero by being normal"

  doğru diyor.

  corpse bride* ve coraline* gibi işler yapmış laika entertainment'ın heyecanla beklediğim cicisi.

  bir piçirik var kaşları takdire şayan. orman var. paranormal aktiviteler var bir de zannımca.

  animasyon thriller gibi bir havası var filmin. zombili, hayaletli, cadılı madılı ürkünç karanlık atmosferli animasyonlar pek bir leziz oluyor zaar, fragmanına bayıldım!

  şu da sitesi: http://paranorman.com/
 • coraline yapımcılarından geleceği için beni ümitlendirmiş ama ne bünyesinde bulundurduğu isimlerle, ne de trailer'ı ile beni tatmin edememiş film. kıyamet kopmazsa seyreder, tekrar yorum yaparız.
 • şahsım adına, fragmanıyla beklentileri iyice yükseltmiştir.
 • fragmanı izlediğimde tim burton işi zannettiğim film. fragmanındaki çalan parça donovan 'ın season of the witch'idir.
 • sempatik yavşağımız christopher mintz-plasse'nin de kadrosunda olduğu film. bekliyoruz; gelirse indiriyoruz!
 • norman karakterinin yapımına ilişkin esprili bir video. http://www.youtube.com/watch?v=cgnbt0j5jcs
 • çocuklar için ürkütücü ama büyükler için eğlenceli bir film-dir tahminimce. henüz izlemedim ki vizyona gireli üç gün oldu ama yapım aşamasına baktığımda ki şurda var:

  http://www.youtube.com/…vu62azwptds&feature=related

  on binlerce minik maket yüz üretip mimik sahibi yapılmış karakterlerin olduğu bir film verilen emek için bile izlenir.

  (bkz: awesome)
 • kesinlikle çocuk animasyonu değil. büyükler için anlaşılır espriler barındırmakta. çizim olayı aşılmış, muazzam bir animasyon diyebilirim. sesli gülmelere sebep oluyor.

  --- spoiler ---
  küçük kızın saçlarından elektrik tarzı şeyver çıkarken, suratı değişiyor dönüyor vs. orası ciddi psikoz tetikler söyliyim bak.
  --- spoiler ---
 • geçen hafta sonu fırsat bulup gidemediğim bugünse sağ gözümdeki arpacık sebebiyle lens takamadığım için bir zamanlar istemsizce güldüğüm sinemaseverler gibi dereceli gözlüğümün üstüne 3d gözlüğü takarak izleyebileceğim film.komik görünecek biliyorum ama gülmeyin lütfen.alternatifim yok.. varsa bir öneriniz şimdi söyleyin ya da sonsuza dek kıkırdayın, sessizce ama...
 • teknik olarak gayet başarılı bulduğum ama senaryo ya da diyaloglar konusunda epey sıkıcı ve durgun olarak yorumlayabileceğim, esprilerinin yetişkinlere hitap etmeyen, komik olmayan espriler olarak nitelendirebileceğim stop motion. sanki tim burton gibi yapmaya çalışmışlar da olmamış gibi.

  yalnız beni asıl şaşırtan filmi izlemeden önce burda okuduğum "çocuklara yönelik değil", "10 yaşından küçükler izlemesin" tarzı yorumlardı. benim izlediğim salondaki yaş aralığı 5-7 idi ve hiç bir çocuğun korkmaması bi yana zombi sahnelerinde kahkahalarla güldüler lan. yeni nesil manyak valla*