şükela:  tümü | bugün soru sor
  • dün gece gittiğim evden kaçış oyunu.

    öncelikle söylemem gerek, 20'ye yakın oyuna gitmiş sabit bir ekibiz ve son zamanlarda tek bir oyun hariç bizi şaşırtan pek bir şey olmamıştı. artık oyunlar, bulmacalar, konseptler birbirine benzemeye başlamıştı. bunun üstüne tekrar söylemem gerekir ki, sektörden bir arkadaşımın yoğun tavsiyesi üzerine gitmiştik ve bu da beklentilerimizi epey arttırmıştı. ama bu yüksek beklentimize rağmen, paranoya oyunu hepimizi büyülemeyi başardı.

    oyundan çıktığımızda hepimiz aynı fikirdeydik: şimdiye kadar gittiğimiz en eğlenceli oyunlardan biriydi bu. hem senaryo, hem bulmacalar, hem oyunun akarken hikayeden hiç uzaklaşmayışı, hem de gerilim tam olması gerektiği gibiydi. o kadar eğlendik ki, oyun sonrası ekipçe yaptığımız kritik bütün gece sürdü. 1 saat boyunca geçirdiğimiz harika zamanın üstüne, oyun sonrası tatlı paranoya ekibi ile de oldukça keyifli sohbet edip bol bol güldük.

    kendilerine ekipçe bir kez daha teşekkür ederiz. hem bu kadar kusursuz bir oyun ortaya çıkardıkları için, hem de güzel misafirperverlikleri için.
  • tek kelimeyle harika bir oyun. korkusu tadında, bulmacalar akıcı, karakterler mükemmel harmanlanmış. hakkını vermek gerekir ki o karakterler çok iyi performans ortaya koyuyorlar. kadıköy'de gidilebilecek en iyi kaçış oyunu.
  • iki kişiden fazla gidilmemeli bu oyna. zaten zifiri karanlık ve tek fener imkanıyla diğer herkesi hiçbir şey yapamadan kilitliyor. senaryosu ve atmosferi güzeldi ancak bulmacalar kolay olmasına rağmen zor görüldüğünden saf eziyetten başka birşey değil. bir an önce bitmesini istediğim tek oyundu.