şükela:  tümü | bugün soru sor
 • paranormal bir dünyaya adım atmak isteyenler için, en doğru youtube kanalı. kurgu, kandırmaca ve en önemlisi diğerleri gibi küfür ve din sömürüsü yok. izleyin, pişman olmazsınız.

  en sevdiğim videolarından biri: https://www.youtube.com/watch?v=_aqb3ync-zk
 • ormanda satanistlerin saldirisina ugradiklari video gercekten insani geriyor. bir ayine kurban gitmekten son anda kuruldular.

  ilgili video: https://youtu.be/qkgm6-i5wki
 • üste bir arkadaşın dediği gibi 'paranoyaks' ekibinin satanist ormanında yaşadıkları, insana aynı anda hem gerilim, hem heyecan, hem endişe, hem korku, hem belirsizliği bir arada yaşatan inanılmaz bir olaydı.

  benim en etkilendiğim videolarından biri de şu: https://www.youtube.com/watch?v=drmq2su1ros

  bu videonun, paranolmal olay meraklıları için mutlaka izlenmesi gereken bir video olduğunu düşünüyorum. videonun çekildiği 'guggenthal' isimli devasa bina, kısa bir süre önce esrarengiz bir şekilde yanıp kül olmuş. bu olaydan bahseden gazeteler, sayfalarında 'paranoyaks' ekibine de yer ayırmış.

  bu da youtube'da yangının gösterildiği bir video: https://www.youtube.com/watch?v=aunnzcg1cr4

  yani, artık bu videonun çekildiği yer yok. gizemine yakışır şekilde yangında kül oldu gitti.

  bu kadar kaliteli videolar çeken bir kanalın, bu kadar az takipçisi olması beni cidden üzüyor. nova prospekt gibi bayağı, dolandırıcı, küfürbaz kanalların abone sayısı milyonları bulurken, böyle bir kanal hala 13 binlerde. yazık diyorum, başka da bir şey demiyorum.
 • çok ilginç buldum videolarını..
  alakasız bir videodan yönlenerek buldum kanallarını ve biri ikisi derken tüm videolarını izledim.

  benzerlerinden farklı olarak tüm ekip rasyonel davranmaya çalışıyor keşifler sırasında, beni tutan bu oldu.
  nova bişey bişey bi kanal var, biyeri gezerken en ufak bir çıt sesi gelse deliriyorlar. çığlık kıyamet "geliyooo! kaç kaç kaaç!" diye bağıra çağıra, izleyen olarak o çıt sesinden değil bunların ağlayıp zırlamalarından sinirin bozuluyor. o kadar abartıp büyütüyorlar ki, eaah diyip kapatıyorsun.

  aynı çıt sesini paranoyaks ekibi duyduğunda, sen izleyen olarak ne tepki verirsen o tepkiyi veriyorlar mesela, büyütmüyorlar. en fazla durup bi an dinliyorlar "bi ses geldi, bi dakka" diye.. hatta rasyonel tahminleri oluyor "boya dökülmüştür, ev çok eski" gibi, veya "hava çok soğuk, buz çıtırdamıştır", veya "hayvan sesiydi o korkmayın" falan gibi... normali bu zaten.

  bir başka takdir ettiğim şey de, hikayelerin ardını kovalıyorlar. hani izleyeni korkutmak için bile bile ucunu açık bırakmıyorlar videoların. çoğu video açık kalıyor doğru ama, kendi kendilerini debunk ettikleri de çok oluyor.

  mesela bir videoda mezarlıkta gördükleri o beyaz giysili kızı sonradan araştırdılar, oralarda çok gezinen bir meczup olduğunu öğrenip bildirdiler. başka kanallar onu orda bırakıyorlar, "mezarlıkta hayalet yakaladık, videomuzda hayalet çıktı!" diye onun tantanasından ekmek çıkarıyorlar.
  o yüzden paranoyaks'ın dürüstlüğü çok dikkat çekici.
  bravo..
 • beğenerek takip ediyorum videolarını.
  youtube'taki diğer paranormal-korku içerikli türk kanallarına nazaran daha bizden kimseler olduğunu düşünüyorum.

  gereksiz gerilim, göz kanatan kurgu arz etseydik gider siccin miccin izlerdik zaten. muadili beyaz perdede de çok ne yazık ki.
  hatta bi tanesi, hangi kanal hatırlamıyorum şimdi, hoca gezdiriyordu yanında. "böeeeh" diye bağıran bi adam kesti önlerini. hoca alnına falan dokundu, tövbe ettirdi hemen.
  sen git dağ, bayır, kar, kış demeden ıssız yerleşkelerde aktivite kovala. sonra "böeeeh"leyen dayı montele geç. ayaklarınıza yazık çocuklar.

  paranoyaks iyidir yani.
  aynen devam babalar.
 • öncelikle gayet başarılı bulduğumu belirtmek isterim. ancak kurgu olmadığını düşünmek de aptallıltır.

  kanallarının hızla büyümesini dilediğim youtube’da paranormal olayları işleyen, inceleyen kanal.
 • 3 günde bütün videolarını peş peşe izleyip bitirdiğim, metruk yerlere gidip çekim yapan youtube kanalı. yer yer kurgu olsa da nasıl film izlerken film olduğunu bilmemize rağmen ürküyoruz korkuyoruz bu da o hesap. bu arada kaydedilen görüntü ve seslerin arasında bence illa gerçek olanları da vardır zira cinlerin cirit attığı yerlere gidip de hiç sıradışı bir şey yaşanmaması çok olası değil. kendilerine bu yolda başarılar diliyorum.