şükela:  tümü | bugün
  • evde kaldım yayımcılıktan çıkan "fundamentals of 21. century kezbanism" adlı kitapta ön söz olarak yazan cümle.
  • parasız adam hiç adamdır.o eski halinden eser yoktur olamazdır da.yaşayan bilir anan bile sallamaz yemek koymaz artık önüne
  • elleri ve pipisi büyükse yeterince gereklidir.
    tabi eğer erkeğin parasıyla zenci tutmayı planlamıyorsanız.
  • fetonun mottosu.
  • vallahi var böyle bir şey dediğim hede. bugün bunu çok iyi anladım
  • zamanın insana gösterlikleri dolar yükseldikçe daha da hissedilecek yalnız doğdun yalnız öleceksin.
  • güç hocam güç. para da bir güç çeşidi sonuçta. gücün yoksa bu hayatta seni hiç kimse umursamaz şöyle bakın etrafınıza bu böyledir. ben öyle bişey yapmıyorum falan demeyin sizde de var.
  • ben bu gercegi cok gec anladim. hayat hakikaten iyi bir ogretmen ama benim gibi aptalsaniz hem gec anliyor hem de gec harekete geciyorsunuz. o sure icerisinde de kaybettiklerinizin haddi hesabi yok.

evet gercek diyorum boyle bir gercek var ve bunu parasiz ve gereksiz bir adam olarak soyluyorum. iyi gunlerim de oldu ama gerek para tutmayi bilmedigim gerekse elimde olmayan baska sebeplerden oturu her daim ince/kalin sikintilar yasadim bazilariniz gibi.

insanlarin size puan verirken dikkatte aldigi donelerden birisi de para. buna gore deger goruyorsunuz ve az olunca, insanlar ya sizi gormuyor ya da -mis gibi yapiyorlar, idare ediyorlar. ben bununla cok karsilastim, dedigim gibi gec anladim ama gec anladigim bir baska sey de etrafimdaki parasizlarin gereksizligiydi. onlar ki iyi gunlerinde hatirlamadilar beni ve ben her defasinda dustuklerinde, copluklerine geri donduklerinde sanki ceplerini doldurduklarinda sirtlarini bana donmemisler gibi kucak actim. yani hic mecbur olmadigim halde cefalarini cektim.

muazzam bir salaklik hakikaten. gerci bu sadece para ozelinde anlatilacak bir sey degil. sizi her ne acidan olursa olsun ileri goturemeyecek size bir sey katamayacak insanlardan uzak durun derim. istisnalar olmakla birlikte genel olarak durum bu.