şükela:  tümü | bugün
  • çok üzülüyorum vallahi çok üzülüyorum. belki 2-3 hafta ohal ilan edebilsek bir nebze durum kontrol edilebilir hale gelecek ancak yapamıyoruz.

güçlü ülkeler ekonomik olarak deli gibi piyasalara para pompalarken biz 15 milyar euroya bile denk gelmiycek parayla işi çevirmeye çalışıyoruz. bugün yandaşlıkla zengin olmuş adamları silkelesen zaten çıkar o para. yazık gerçekten yazık kaç senedir tüketim odaklı balon gibi büyü en zor zamanlar için biriktirilen paralar belli bir zümreye aksın sonra o zümre paraları yurtdışına kaçırsın ve olan dolmuşta, otobüste tıkış tıkış gitmek zorunda olan emekçilere, stokçu yavşaklar yüzünden kendini sterilize edicek ekipman bulmakta zorluk çeken günde binlerce hastaya bakmak zorunda olan doktorlara, 1 hafta dükkanı kapatsa batacak esnafa oluyor. evde kalması kolay parası çalışmasada tıkır tıkır yatan adama.

uzmanlar sosyal mesafe diye bas bağırıyor fakat hala işyerlerinde 200-300 kişi beraber yemek yenilen yemekhaneler konusunda kimsenin bir şey dediği yok, toplu taşımalarda sarmaş dolaş giden insanlar için bir çözüm yok, evde kalınması tavsiyesi var fakat evine para götürmesi gereken insanlar için bir çözüm yok.

ya ohal ilan edilip ekonomik sorunlara katlanılacak ya da virüs tüm ülkeye yayılıp geri dönüşü olmayan bir ekonomik buhrana gireceğiz.