şükela:  tümü | bugün
  • üniversiteyi birlikte okuduğum arkadaşımın bu günlerde yaptığı olay. herkes dolarla ya da sıradan mesailerle kazanç yapmaya çalışıyor. bizim arkadaş çalışmayı filan bırakmış. sürekli iran kedisi peşinde. yani bu işi yapıyor artık. adamın evine bi gittim 20 tane kedi var. ev, ahır gibi kokuyor. ama koltuğa bi oturdum yumuşacık oldu, her yerimi kedi sardı. hayatımda bu kadar sevgi görmemiştim.

el kadar olanlardan bir tanesini yüzüme yaklaştırıp "bunlar en aşağı 2000 lira abisi hahahahaaaa" diyor. kapının önüne de 320'yi çekmiş efişınt dinamiks mi ne boksa bi saat onu anlattı. "ulan kıçında don yok kirada oturuyon daha dur, hem debriyajı olmayan arabaya ev parası vermişin allah cezanı vermesin" dedim. camdan sokağa baktım sonra, en fazla fluence var. gerisi şahin, lada falan. "nabıyon olm sen burda dikkat çekcen" dedim. "ötv zammı gelcek diye bi gazla aldım, gerekirse satarım hem değerlencek inşallah" diyo.

neyse oturuyoz kedilerle. boyunlarının altlarını seviyorum. leptobu kucağıma verdi. zırt pırt feysbuktan notifikeyşın geliyor. aralarından bazıları güzel güzel vegan vegan kadınlar. erkekten nefret ediyorlar ve kedi istiyorlar. biraz ben yazıştım fiyatta anlaşmak için. arkadaş "sakın işin beyni olduğumu çaktırma" dedi. "teslimatta biz şirketin marabasıyız gibi davranıyoruz, cahil ayağına yatıyoruz, 20 yaşındaki kıza abla diyoruz, bazen şive de yapıyorum, müdür kadın unutma" dedi. estonyalı kedi seven bi kadının fotoğraf albümünü flickr'dan direk çakmış feysbuka. aslında ortada şirket, müdür filan yok.

biri yine kedi istiyor. 1500 liraya olur mu diyor. "müdüre hanıma soruyorum" yazıyorum. "1500 olur mu diyo" diye avazım çıktığı kadar bağırıyorum. içeriden "yarraaan başı lan bu kedi tırda geldi, 2 gün vatsabta ölüp ölüp dirildim" diye bağırarak gelip lebtobu eline alıyor. çatır çutur bir şeyler yazıp geri veriyor. okuyorum. "malesef müdüre hanımla görüştüm, çok özel bir yavru kendisi, safkan, 1900'dan aşağısı mümkün değilmiş efendim" yazıyor. kızın profilini geziyorum sonra. erkek işaretinin üstünde çarpı var. 2000 liralık yavru kedilerden biriyle sarılıyoruz birbirimize. meraktan bakıyorum arkasına, taşağı var. "çaktırma bende de var" diyorum.
  • tarımsal üretim yapacaksanız (süt, besi, yumurta vs...) en doğru tercihtir.
  • para kazanma amaciyla evcil hayvan alip satan, para ugruna cins kedileri, kopekleri alan yani evcil hayvan ticareti yapan adam katiksiz bir iyi aile cocugudur.

bu tarz hayvan hayati uzerinden ticari gelir elde eden kisilerden hayvan satin alan kisilerde ayni sekilde katiksiz iyi aile cocugudur.

bugun para karsiligi bu hayvanlari satan yarin bir gun karisini, cocugunu da para ugruna satacaktir net!

petshoplardan hayvan alma/aldirma!