şükela:  tümü | bugün
 • erkekler icin hakaret gibi gercek. ama bir o kadar da dogru maalesef.

  not: isbu entry (bkz: parayla her kadının elde edilebilmesi) basligina ithafen acilmistir. yukarida fotograflari bulunan zat-i sahanenizin yüzde 99'u müslüman olan ülkenizde gordugu bu essiz deger karsisinda soyleyecek bir sey bulmak zor.

  dn: paranin kapitalist dünya üzerindeki etkisi ile birlikte kadın ya da erkek farketmeksizin insanların ailelerini çevrelerini ve hatta kendilerini dahi bir mal ya da hizmet olarak görmesi yayginlasmistir. fakat bunu kadın ya da erkek diye ayirmak afedersiniz ama salakliktan baska bisey degildir.

  edit:amca?

  ustteki fotografa tepki gosteren arkadaslar icin yenileri gelsin madem
  sharon stone -martin mica = 27
  ivana trump - rossano = 23
  madonna'nin citirlari
  hulk hogan'in karisi hem de
  bu adamin yerinde olmak isteyen suserler var biliyorum
  alba düşesi cayetana fitz james stuart

  2. edit: ironiden anlamayan nesle asina degiliz. yazarin teki cikmis "bulent ersoy'un resimlerini vererek ne kadar dogru bir insan oldugunu gostermis" diyor. arkadasim kör musunuz okudugunuzu mu anlamiyorsunuz? not kisminin ilk cumlesinde ne yaziyor? azicik beyni olan insan bu entrynin hiciv mahiyetinde oldugunu anlayabilir.

  aptal savar editi: verdigim orneklerden hic birisinde erkek tarafinin parayla tavlandigini iddaa etmiyorum verdigim butun ornekler ve yazdigim butun yazilar (bkz: parayla her kadının elde edilebilmesi) basligina yazan sıg suserlere bir gondermedir. empati icin bi araci yani, anlayabilecekleri dilden konusmaya calismak da diyebiliriz.
 • oha lan hem zikip hem de para mı alıyoruz ?!?

  niye demediniz lan ?
 • sonuçta yine bir erkek bir erkeği elde etmiştir.
 • iyi de o zatı şahane de erkek yav :)
 • ''para ile erkekleri elde edebilirsiniz ama adamları asla'' demiş ünlü bir düşünür; para ile o iş zor be gülüm herkes sizler gibi paraya tamah etmiyor, paranın kulu köpeği olmuyor.
 • ork urukhai kırması soğan kokulu kezbanlar tarafından iddaa edilen , temel sosyokültürel bir verisi olmayan çürük tez !
 • --- spoiler ---

  bazilarina parayla tas tasittirabilirken (amele), bazilarina tikanan wc nizi actirtabilirsiniz (tesisatci).

  --- spoiler ---

  (bkz: başlıklarını engelle)

  böyle insanların böyle bir sözlükte yazar olmaları korkunç bir olay. emekçi insanları aşağılayarak şerefiyle amelelik yapıp, tıkanan wc'yi açmanın parayla köpeklik yapmakla bir olduğunu iddia etmek nasıl bir zekanın unsurudur anlamak çok zor..
 • işte bu yüzden zengin olamıyorsunuz hanımefendi. size hayırlı nafakalar dilerim.
 • yanlışa yanlışla cevap veren yazar düşüncesi. son zamanlarda sözlüğe girip okumaz oldum. başlıkları gördükçe entry yazmak da içimden gelmiyor, üzülüyor insan.

  genelde en fazla entry girilen başlıklar kızlar ve erkeklerin yargılandıkları başlıklar. zaten genelleme yaparak baştan saçmalanıyor. hadi madem eleştiri yapacaksınız o bile yok, eleştirinin ne anlama geldiğini bilmez mi insan?

  neyse ya neden yazdıysam...
 • daha demin kadınları savunduk şimdi sıra erkeklerde.

  birincisi, keşke parayla her insanın elde edilmesi şeklinde başlık açılsa daha pratik olurdu. ayrı ayrı laf anlatmak zor oluyor.

  ikincisi orospuluk kavramı parayla vücudunu satan insanlar için değildir. bazıları gerçekten hayat tarafından o yöne itiliyor, çıkamıyor falan filan. orospuluk para karşılığı ruhunu satmaktır. bu noktada kadın ya da erkek diye bir ayrım yoktur. sırf para için bir kadınla olan erkek orospudur net.

  üçüncüsü, para alınan bir mal ya da hizmetin karşılığında verdiğin bir kağıt parçası. kendini mal ya da hizmet olarak gören ''şeyleri'' para vererek elde edebilirsin. fakat insanları para karşılığı elde edemezsin. onlar ''insan'' olmanın tam karşılığı değildir. mal ya da hizmet kavramları onları daha iyi tanımlar.