şükela:  tümü | bugün soru sor
  • hem poşete 25 kuruş verip satın alacağım hem de senin reklamını yapacağım öyle mi? eğer poşeti paramla satın alacaksam poşetler tek renk ya da standart hale getirilsin.

edit 1: eleştirilere yönelik olarak meleutheria benim yerime gereken cevabı #85036583 burada vermiş. sanki marketten ya da mağazadan aldığınız ürünlerin paketine laf eden oldu. hele bunu arabayla kıyaslayanlar bile olmuş ki onlara yorum dahi yapmıyorum.

dangalağın biri de mac'imi bilgisayarcıya götüreyim logosunu söksün o zaman demiş. sen bu akılla hiç durma zaten evlat. link

edit 2: bazı yazar arkadaşların belirttiği üzere poşetin dış yüzeyine illa bir şey basılacaksa bu çevre bilincine yönelik birtakım görseller ya da kısa mesajlar olabilir.

edit 3: meğer ne çok poşete para verip bir de alışveriş yaptıkları yerin reklamını yapma meraklısı insan varmış. siz devam edin böyle, doğru yoldasınız.
  • aynı şeyi kıyafet alırken de söylesene delikanlı.
    (bkz: boş itiraz)
  • araba alırken de aynısını yap. telefonlarda da.
  • (bkz: marketten para ile aldığın diğer ürünler boş paketler üzerine mi basılıyor?)
  • yukarda bahsedilen tüketim ürünlerinin boş poşet ile kıyaslanması abes olmuş.

marka değeri taşıyan giyim ve otomobillerin kıyaslanması ise çok daha abes.

katıldığım önermedir , çünkü marketten çıkıp evinize yürürken bile bu şirketlerin reklamını yapıyorsunuz.

poşetlere verilen paranın işe yaraması için ise orman bakanlığına ait bir fonda toplanarak fidan dikilmesini öneriyorum.
  • ben de bir macbook aldım. arkadaki apple logosunu söktürmeye gidiyorum şimdi. sözlük yine algımı açtı.
  • 20 kurusluk poset icin gunlerdir tatava yapiyorsunuz amk comarlari, alin iki tabe bez canta giderken doldurun ya,
    dunya plastik coplugune donmus durumda, saniyede bilmem kac ton plastik uretiliyor
    yeter azcik da dunya nefes alsin

sen iki parca şeye 30 poset alip cikican diye, dunyayi mahvedemeyiz.
  • baş edit: ben yazarken başka giri yoktu, benzer içerik için kusura bakmayınız.
    ek edit: reklamları kıyaslayan hacılar, yaşam kalitesi standardını yavaşça yere bırakınız. bim poşeti ile macrocenter efenim hadi migros poşeti bir midir? tşk öd kib bye.

sonuçsuz kalacak önerme içeriği. hayır tv'deki yayının da parasını ödüyorsun oradaki reklamlara da itiraz etsene panpa? ya da sağda solda her yerde olan reklamlar ne öyle ıyk... yap bez çantanı kendi ellerinle, böylece ne reklam derdin olur ne de çok para gidiyor derdin... ha beğenmedin mi? yine marketlerde ıvır zıvırda satılan hazır reklamlı ya da biraz daha pahalı reklamsız çantalar var bez ya da kalın naylondan, onlardan al? ne çok söylendiniz yahu...

çalışmak zorunda olduğum dönemde marketlerde de çalıştım. her parça baton çikolatasını birer poşete koyan da gördü bu gözler. tatlı, tuzlu, meyve, sebze, içecek, deterjan* efenim ıvır zıvır vs hepsini ayrı poşete koyan da gördü bu gözler. o kadar bol poşete doldurup üstüne bir tomar poşeti boş başka bir poşete tıkan da gördü bu gözler. patron gelip "poşetleri saycam fazla dağıtmayın ıdıvıdıbıdı" diyordu, müşterinin poşetlerini sayılı veriyorduk yetecek +1 şeklinde, müşteri başka poşet isteyip te vermediğimizde patron yine bize kızıyordu. o zaman da kimse düşünmüyordu doğayı şimdi de. bu giden paralar kasalara gidecek, gerek market gerek devlet. maksat biraz daha kazanmak. ha dolaylı yoldan mecburen azaltacak insanlar da poşet tüketimini, en azından boş poşete tıkamayacak fazladan, o bile kâr. mecbur kalmadan çünkü * kimse o poşetleri almayayım derdinde değildi. sırt çantamla takılıyorum. aldıklarımı da sığdığı sürece çantama tıkıyorum. bu zamana kadar poşet istemedim diye şaşırmayan kasiyer görmedim. bilmem anlatabiliyor muyum?

özet geç piç'çiler için; bez poşetinizi kendiniz yapın, reklamsız ve mutlu yaşayın.
  • poşet bir prestij, statü veya yaşam kalitesi ölçütü değildir. bu nedenle araba veya diğer pahalı tüketim nesneleri ile karşılaştırılması saçmalıktır. bu bakımdan yazar doğru bir tespit yapmıştır.
  • yurtdışında çoğu zaman zaten logosuz poşet kullanılır. market stokları bittikten sonra muhtemelen o moda geçerler. geçmezlerse ayıp zaten.