şükela:  tümü | bugün
 • uzun zaman bloğundaki hikayelerle kendini zevkle okutan tolga yazıcının ilk kitabı. içinde 5 karakterin öyküsü anlatılıyor. samimi dili ve anlatım tarzının yeraltı edebiyatına olan yakınlığıyla bu türü sevenlere önerilebilecek bir yazar. daim olsun.

  kitaptan birkaç alıntı:

  “umut” adını almış insanların ebeveynleri bu ismi ona koyarken kendi umutlarını koyar aslında. bir başka bedene aktarılan bir ışık. ve bizler hayatımız boyunca, bize yakıştırılan şeyleri duymakla / yapmakla yükümlü yarı cenabet bir ırkız.”

  “israfil ‘sur’ u üfledikten sonra tanrıya karşı bir hamle olarak yıllarca bekletmiş olabilirlerdi bu güzel insanları. bir var olma savaşı. binlerce yıl sonra, hala gözleriyle gülebilen insanlara karşı tanrı!”

  “vapura binip içeride kapalı yerde oturan insanlara da anlam veremiyorum.”

  “herkes dünyadaki acının en büyüğünün kendisinde olduğunu düşünür satı.”

  “hayatı anlamanın bedeli toplasan on tane cümle. hikaye de bile olsa, dünyadaki bütün acıları çektiğini düşünen biri yapma, yaparsan da pişman et.”

  “14 yaşındaydı. inançsızdı. neye inanmadığını bile bilemeyecek kadar öfkeliydi. kime öfkelendiğini bilemeyecek kadar nefret dolu. kimden nefret ettiğini bilemeyecek kadar sıradan…”