şükela:  tümü | bugün
  • nam-ı diğer muzo.

"o bi bok demek değil ki onu bütün suçlular söylüyor. bu ifadelerle bi ilgimiz yok, bu ifadeleri işkence altında verdik diyecektin."
  • "sigaramız diye bir durum yok" repliği sahibi, ibrahim'in en kıyak arkadaşı.

(bkz: rasim öztekin)
  • götün tekidir. sigarasını paylaşmaz, en yakın dostunu tanımamazlıktan gelir falan. tabi muzo'ya ne dersek diyelim, hiçbir zaman bir enişte kadar olamayacaktır.

ama rasim öztekin adamın dibidir, güzel insandır.
  • lan biriniz de replikleri doğru yazın be! sallıyonuz amk
  • kolay kolay ikna edilemez. ama manipüle edilebilir.

başta ibrahim'i tanımadığını kararlılıkla savunsa da komiserden gelen sahte vaatlere kanarak sonunda gardını indirir.
    cezaevinde sigarasından vermeyi reddetse de ibrahimden gelen çakmak hamlesiyle yine ısrarından vazgeçer.
    şişme bebeği ilk kimin kullanacağı konuşulduğunda da büyük bir özgüvenle "ilk ben" diyor olsa da iyi bir izleyici -eğer tahliye edilmemiş olsalardı- o olayda da ilk sırayı ibrahim'in alacağını rahatlıkla görebilir.

anlayacağınız tipik kendine güven problemi yaşayan anadolu insanıdır. ikna edilme çabaları karşısında ısrarından vazgeçmemesinin sebebi istediği şeye olan inancı değil zayıf karakterini karşısındakine göstermeme isteğidir. ben de bir zamanlar öyleydim oradan biliyorum.