• -kaç cigaramız kaldı?

+sigaramız diye genel bir durum yok.

-tamam tamam kaç cigara kaldı yani?

+kalmadı sigara bitti.

-noolucak?

+bırakalım sigarayı sağlığa zararlı zaten. bütün dünya bıraktı bitek biz türkler içiyoruz.

-yalan söyleme var sende cigara!

+evet var. ama öyle pataküte içilmemesi gerek.

-neteküte içilmesi gerek?

+benim içesim geldiğinde sana da böyle 1-2 fırt veririm. (çakmağını cebinden çıkarıp çakar, çakmak yanmaz) çakmağın gazı bitmiş.

-aaaa olsun. var bende çakmak, canın sigara içmek istediğinde verirsin ben yakarım sana da muhakkak 1-2 fırt veririm.

+çok adisin ibrahim.

-ateşin olsa sen benden adisin!
  • - salak karılar, beşik kertme neymiş, sen beşikte mi büyüdün?
    - söz gelişi, işte, ne biliyim.
    - kerttirmeyin bana beşiğinizi, komşu da bi herif doğdu diye senin onunla evlenmen gerekmez, sapıklığın alemi yok, evlenemezsin, evlendirtmem, seni benden başka kimseye yar etmem asuman, ayrıca ben kahvede herkese asuman benim ki demişim artık, ağızdan çıkmış bir laf var ortada.'
  • -kaç cigaramız kaldı?
    -sigaramız diye genel bi durum yok.
  • komiser: hangi örgüttensin onu soruyorum! bana keriz numarası yapma.
    ibrahim: bi numara yaptığım yok, o kerizlik bende doğuştan beri var. hiçbir örgütle bi ilgim yok.
    beni adamdan sayıp alacak örgüte zaten ben girmem. o örgüt ibrahim'e kaldıysa örgüt bile sayılmaz.
  • --- spoiler ---

ibrahim simitçiye seslenir: olm bize 10 tane simit...

muzo: niye 10 tane siz yemiyo musunuz?

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---

-marketten çıkarken ibrahim, 'aral market' yazısını kalın ispirtolu kalemle aral'ın başına 'y' sonuna 'ı' koyarak 'yaralı market'e çevirdi. ibrahim'in böyle gereksiz sululukları vardır.

--- spoiler ---
  • benim için;

"bana bak muzo, seni şimdi burda boğarım, geri kalan bütün cigaraları kendim içmek zorunda kalırım, her cigarayı çekişimde rahmetlinin cigarası diye efkarlanırım. beni böyle filtreden dertlere gark ettirme..."

olandır...
  • muzaffer : bizim şişme bebek ne olacak ?
    gardiyan osman : sen onu bana hediye etmiş ol ben onu şişirip bi yere zulalar paraylan yaptırım yolumu bulurum.

ibrahim : olur mu ? o zaman şişme pezevenk osman derler.

gardiyan osman : ne dedekleri önemli değel,parayı versinler ne derlerse desinler ben artık haysiyet takılmıyoum oğlum maddiyat takılıyom.
  • komiser: sen bu yaşına kadar niye gitmedin askere?
    ibrahim: olmadı.
    komiser: ne olmadı?
    ibrahim: kısssmet olmadı.
  • bence en efsane repliği ilk repliğidir.

--- spoiler ---

+pkk'lı mısın?

-hayır ankara'lıyım.

--- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap