şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ankara metrosunda her allahın günü en az 2 defa duyulan sinir bozucu sorudur. metro istasyondan kalkar bi 15 saniye sonra güçlü bir "pardon" sesi. akabinde "kısa süreli müzik yapmak istiyoruz, başı ağrıyan, rahatsız olan var mı? müzik yapmamızda bir sakınca var mı?" diye sorduktan sonra kalabalıktan ses çıkmayınca kısık sesle" tşkler" diyerek başlarlar.

bu taktiği o kadar çok herkes yapmaya başladı ki önceden para veren ben artık ne zaman "var aq yapma gözünü seveyim" diye çıkışıcam kendimi merakla bekliyorum. başta 1-2 defa para verdik diye mi böyle oldu içine edeyim amk bir şeyi de ayarında bırakın. eskiden tatlı oluyordu ender şekilde denk gelince. şimdi lisede dersten çıkıp elinde gitarıyla metroya binen tüm ergen irileri çatlak sesleriyle şarkı söylüyor. yanında getirdiği 2-3 arkadaş ergen irisi de para topluyor sonraki istasyonda inip gidiyorlar. gene arada bir olsa neyse de ulan her yolculukta mı olur. enteresanlığı kalmadı.

başka şehirlerde durum ne bilmiyorum ancak ankara'dan bildiriyorum, durum çok fena sözlük.