• sadece peter krause için değil tüm oyuncular, yaratılan tüm karakterler için izlenmeyi sonuna kadar hak eden muhteşem dizi. 4.sezona başlarken az eğlenirim diye başlamıştım da sadece ağlamakla geçirdim sanırım. bir çok yabancı dizinin takipçisiyim her dizi farklı özellikleriyle öne çıkar. parenthood bunu o sıcacık havası ile yapıyor ve oyunculuklar,hiç bir dizide tadını alamıyorum bu kadar. six feet under vermişti sadece. o kadar doğallar ki,sanki hiç senaryo görmeden oynuyorlarmış hissi uyandırıyorlar bende. konudan haberleri varmışta doğaçlama oynuyorlar gibi. mae whitman,lauren graham,peter krause,monica potter sayamadığım diğer oyuncular,senaristler,yapımcı emeği geçen herkes, iyi ki varsınız siz, iyi ki.
  • çok sevdiğimden buraya hakkında bir şeyler karalamak istediğim dizi.

--- beşinci sezon dokuzuncu bölüme kadar spoiler ---

amber - ryan
    bu ikilinin durumu ne olacak merak ediyorum. son bölümlerde pek iyi sinyaller almıyoruz ama evlilik olayı gerçekleşirse aslında ne kadar büyük bir hata yaptıklarına dair hikayeler izletecekler bize gibi. ilişkileri devam ettiği sürece her şey daha da kötüye gidecek. ryan'ın evlilik teklif etmesinin tek nedeni, yaşadığı sorunlardan kurtulmak, psikolojik sorunlarını bir kenara bırakıp normal bir hayata sahip olabilmek. amber ise sırf yufka yürekliliğinden ve anın büyüsüne kapılarak kabul etti teklifi ama hep "acaba hata mı yapıyorum" düşüncesi dolaşıyor aklında. annesiyle tartışırken bile aslında yaptığı hatayı kapatmaya çalışan bir tavır vardı üzerinde. artık öyle bir yola girdiler ki, ne "bu böyle olmuyor" diyip yollarını ayırabiliyorlar, ne de "artık bir sonraki adıma geçelim" diyebiliyorlar. ama son bölümdeki kavga olayından sonra bir şeyler gelişebilir belki. bakalım, göreceğiz.

julia - joel
    çok üzülüyorum bunların hallerine de. pozitif ayrımcılık mı yapıyorum bilmiyorum ama joel biraz haksızlık ediyor gibi geliyor. evet zamanına kusursuz bir stay-at-home baba oldu, çalışıp işten yorgun gelen eşine her türlü destek oldu ama kendisi uzun süre ara verdiği iş hayatına geri döndüğünde baskıyı kaldıramadı gibi. belki bu süreçte julia'nın ona destek olmasına izin verebilirdi ama onu da yapmadı ve daha da itti kadını. işler iyice sarpa sardı. tabii bunda ev hanımlığını ve çocukların bakımını üstlenmeyi pek bilmeyen julia'nın da rolü var ama kadın yine de elinden geleni yaptı (gibi). julia, joel'den giderek kopup teselli'yi ed brooks'ta buluyor. joel de bunun farkında ve bu mevzu da bu ikilinin sonunu getirecek gibi görünüyor. bu arada david denman* ile erika christensen* birbirlerine çok benzemiyorlar mı?

max - hank
    bu çocuğun sahnelerini büyük zevkle izliyorum. izledikçe de asperger sendromunun aslında pek de fena bir hastalık olmadığını(?) düşünmeye başlıyorum. max'in hazırcevaplığına, dobralığına, kurduğu sebep-sonuç ilişkilerine bayılıyorum. hank ile de harika ikili oldular. bizim fotoğrafçı max'e yol gösterip geçmişte kendi yaşadığı zorlukları onun da yaşamaması için elinden geleni yapıyor gibi.

jasmine - crosby
    dizinin gözümdeki en sevimsiz karakteri jasmine. aslında sevimsiz de değil ama ne desem bilemedim. bir iyi bir kötü. crosby üzerinde baskınlık kurma çabaları falan hiç hoş gelmiyor bana.

haddie
    sanırım sarah ramos* ile yollar tamamen ayrıldı. önceki sezonda üniversiteye gittikten sonra yine aralarda görüyorduk, hatta bir bölümde annesinin hastalığını duyunca eve de gelmişti ama bu sezon adının bile geçmemesi dizinin gerçekliğine yakışmıyor. görmesek de arada bahsetseler fena olmazdı hani.

kristina'nın seçim sürecini, camille ile zeek'in üçüncü dönemlerini, sarah'nın nispeten sakin hayatını, drew'ün üniversite hayatını ilgiyle takip ediyoruz. siz de edin bence.

--- beşinci sezon dokuzuncu bölüme kadar spoiler ---

uzun ve gereksiz oldu belki ama böyleyken böyle.
  • başarılı kadrosuna rağmen türünün zayıf halkası bir yapım.

six feet under'ın üstüne zaten sürükleyici ve çarpıcı bir aile dramasının gelmeyeceğine eminim. buna rağmen brothers and sisters'ı yer yer tahammül ederek de olsa izlemekte ısrarcı olup sonunda pişmanlık duymazken, aynı sabrı parenthood'da gösteremedim.

dönem itibarıyla alanındaki alternatifsizliğin ekmeğini yiyen dizidir.
  • izlemeyenin çok şey kaybettiği dizi. o kadar hayatın içinden ki hayran kalıyorsunuz her bölümüne.
  • --- spoiler ---

uzun zamandır unutulan haddie beşinci sezonun son bölüm(ler)inde sonunda diziye dönüyormuş.

--- spoiler ---

bu dizide sezonlar ilerledikçe aile üyelerinin birbirleriyle olan iletişimleri giderek kopmaya başladı. ilk sezonlarda hep birlikte bütün aile camille ile zeek'in evinde toplanırlardı, birbirleriyle daha fazla dertleşirlerdi, sevinçlerini paylaşırlardı vs. şimdiyse, neredeyse 2 sezondur tüm ailenin toplandığı tek bir bölüm bile göremedik galiba. herkes giderek daha izole olmaya başladı. yeni dünya düzeni mi desek ne desek?
  • 5.sezon finali yayınlanan dizi. şimdi bitirdim. çok seviyorum ben diziyi ne diyeyim. her şey var bu dizide. hüzün, mutluluk, umut, neşe, kahkahalar, gözyaşı, muhteşem oyunculuklar, muhteşem müzikler... bildiğim kadarıyla 6.sezonuyla ilgili kesin bir bilgi yok. eğer onay yada iptali belliyse bildirirseniz sevinirim.
  • insana huzur, dinginlik veren dizi. bazen hayat koşuşturmacasında 5 dakika dinleneyim diye açıp, bir şeyler izliyoruz. izlediğimiz büyük bütçeli, o şahane yapımlar bile bazen yoruyor. ama parenthood tam tersi, basit, sıradan, mutlu anlara dönüşen kısa süreli hüzünlerin dizisi tam anlamıyla. hem ağlatıp, hem güldürüyor kendi çapında. çevirisini yapmak ise ayrı keyif.
  • 6. ve son sezonunun ilk bölümüyle bizlere merhaba diyen güzel dizi.
  • son sezon. üzüle üzüle seyrediyorum. sosyal medyada her yerde hep aynı sözler. bitmesin.

çok sıcak, çok gerçekçi bir hikaye.
  • son dört bölümü kalmış olan dizi. çok üzülüyorum.
hesabın var mı? giriş yap