şükela:  tümü | bugün
  • son sezon. üzüle üzüle seyrediyorum. sosyal medyada her yerde hep aynı sözler. bitmesin.

çok sıcak, çok gerçekçi bir hikaye.
  • son dört bölümü kalmış olan dizi. çok üzülüyorum.
  • finale 2 bölüm kala let's go home isimli on birinci bölümle yine hem mutlu etmiş, hem de bir taraftan hüzünlendirmiş dizi. bitince ne yapacağız hiç bilmiyorum be sözlük.
  • final bölümü yayınlanan dizi. izlemeye kıyamıyorum. izlemeden de duramıyorum.

finali izledikten sonra gelen edit: bana göre en iyi dizi finalleri arasına girmiştir.
  • braverman ailesiyle bizlere veda etmiş dizidir. 6 sezon boyunca bize yaşattığınız her türlü duygu için, o doğal oyunculuklarınız için, muhteşem müzikleriniz için sonsuz teşekkürler. dizi tarihinin en iyileri arasına samimiyeti ve doğallığı ile benim için yer etmiştir.
  • joaquin phoenix'in çocukluğunu keanu reeves'in gençliğini görebileceğiniz sıcacık aile filmi. hatta keanu reeves, joaquin phoenix'e abilik yapıyor. eh kankası river phoenix'in kardeşi en nihayetinde.

sonu itibariyle de çocuk yapmaya en çok teşvik eden hollywood yapımı olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.
  • beni her bölümünde gülümseten aynı zamanda gözlerimi dolduran aile dizisi. samimiyetsiz olan, göze batan tek bir noktası yok.

bizde de aile teması çok kullanılır; ama her birinde illa abartılı bir karakter olur. bu da tat kaçırır.

bu dizi çocuklarla olan iletişim için, yapılan hatalarda başkasını suçlamak yerine kendini eleştirip çözüm yoluna gidildiği için bunu yaparken de yardım almaktan çekinilmediği için güzel.
  • liseliler bilmez, bu dizinin bir de türk uyarlaması yapıldı trt tarafından. hatta adam braverman rolünü fikret kuşkan oynuyordu. süper bir kadrosu olan, güzel bir diziydi ama ilk sezonu bitmeden yayından kaldırıldı. tabii türk işi dram dozunu fazlaca kullandıklarından da olabilir.

(bkz: hayat ağacı)
  • kafa yormayan, fazla iddiasi falan da zaten olmayan bir dizi. aile bağlarını fazla basitleştirilmiş ve içine bolca yumuşatıcı katarak anlatan bu dizide aile sorunları bir bölümde çözülür, aile bireyleri kesinlikle birbiriyle uzun süre küs kalmaz, ve herkes sevgi kelebeği moduna geri döner.
  • lauren graham için başladığım, istisnasız her bölümünde gözlerimi * yaşartmayı başaran, içimi ısıtan bir aile dizisi. sanırım en çok, hayatımda eksik olan şeyleri orada bulduğum için seviyordum bu diziyi izlemeyi.

dizide başrollerdeki iki kadın iki erkekten oluşan dört kardeşin her birine ayrı ayrı bayılıyordum. ama baba karakteri nedense baştan beri içime sinmedi. daha babacan, sevgi dolu biri olabilirdi. bu adam çok donuk kalmış.

unutulmaz dizilerim arasında çoktan yerini aldı.