şükela:  tümü | bugün
 • sikliklan parfum degistiren insanlarin yoneldikleri koleksiyon turu.

  bazi insanlar, bu parfumleri "gencken bunu surerdim, simdi bu" diye insanlara tanitirlar. ancak maksat sise koleksiyonu yapmak degil, yalnizca parfum koleksiyonu yapmaktir. yani, sisenin ici bos da olsa, dolu da olsa, sisede azicik biraz o parfumden bulunmasi gerekmektedir; bozulmasi pahasina.

  benim parfum koleksiyonu yapma cabalarim, bir sureligine annem tarafindan engellenmistir (sise sayisi nedeniyle). o gun bu gundur ufak seylerin koleksiyonuna yonelinmektedir.
 • şu sıralar yapmakta olduğum şey. hediye olarak gelenlerle beraber 8 farklı parfüm tuvalet masamda dikilmekte ve ben bunlar nasıl bitecek diye kara kara düşünmekteyim. hepsi de güzel, kullanmaya kıyamam ben beğendiğim bir şeyi işin kötüsü...
 • biraz pahalı bir koleksiyon türüdür, zira eğer d&p gibi mağazalardan açık parfüm ya da kapalıçarşı'dan 10 milyona birebir taklit şişe içinde kolpa parfüm alma şansınız yoktur. dolayısıyla en ucuzu yurtdışına çıkan tanıdıklardan yalvar yakan gelen sipariş free shop olmak üzere ciddi para bayılınır her bir şişeye. ama çok da zevklidir, günden güne, kıyafetten kıyafete farklı bir parfüm kullanmak, daha doğrusu belli bir parfümün olmaması, mutlaka ama mutlaka güzel bir kızı etkileyebilecek bir parfümün her an el altında olması demektir. ayrıca eve gelen kız arkadaşlar üzerinde de pul koleksiyonundan daha etkilidir. kişiyi klas, kaliteli gösterendir, yeter ki parfümler doğru seçilsin.
 • (bkz: das parfüm) 'ü anımsatan koleksiyon anlayışı.
 • sırf anılarıma verdiğim kıymetten dolayı içinde birkaç sıkımlık bırakıp dolabıma sokuşturduğum parfüm şişelerinden henüz fark ediyorum ki küçük bir koleksiyon oluşmuş. kokular aynı melodiler gibi zihninize çalındığı an ilk duyduğunuz / hissettiğiniz yere veya zamana götürüyor insanı. anıların içinde küçük bir yolculuğa çıkarabilme yetisi taşıdığından gayet kıymetli bir koleksiyon. içinde şişenin yarısını bırakmak yerine kokladığınız zaman burnunuza çalınacak kadar bırakırsanız koku bozulup, yamulmuyor pek.

  koleksiyon sahiplerine ve yeni başlayacak olanlara önemli not; kıymetleri şişelerinizin dibinde benim gibi az buçuk parfüm bırakıyorsanız orta yerde sergilemekten kaçının zira arkadaşlarınız, eşiniz, dostunuz odanıza girdiğinde ilk nefes aldıkları yer şişelerinizin önü oluyor ve alıp fıs fıs üstlerine boşaltıyorlar. iyi ama o son fıs’tı demeniz kokunuzu geri getirmiyor. watch out.
 • bir hatun arkadaşımın 55 şişe ile beni dumura uğrattığı koleksiyon...