şükela:  tümü | bugün
  • dünya üzerindeki balina saylarının azalmasından kaynaklanan vaziyet. tabi ki avlamak zorlaşınca hammadde azlığı falan...
  • parfümün sadece parfüm olmamasından kaynaklanır.

parfüm bir prestij ve cazibe kaynağıdır.

üstelik bunun kapitalist düzenle de hiç bir alakası yok. parfüm ilk icat edildiğinden beri böyleydi. ta milattan önceki zamanlardan gelir parfüm ve eski zamanlarda da, sadece parası olanın kullanabildiği birşeydi.

bu durumun binlerce yıldır pek de değişmemiş olması bana çok ilginç geliyor.

yine de, günümüzde pek çok farklı parfüm markası ve binlerce farklı parfüm mevcut. aralarında uygun fiyatlılar da var. kokuları da gayet güzel ve kalıcı. illa chanel ya da dior kullanmak zorunda değilsiniz yani parfüm kullanıyorum diyebilmek için.
  • az bile abi adamları tarafından izah edilmesi gereken şey. %98'i su olan ürün niye bu kadar pahalı anlam şeyedemiyorum.

(bkz: az bile abi adamları)
  • abi ne oluyor anlamıyorum. yani allahsızlar ufacık bir şişe için 200 tl ler havada uçuyor.
  • yüzde 70 i su olan canlının yaptığı tespit.
    belki de insanlık niye bu kadar ucuz sorusunun cevabıdır

asıl konuya dönecek olursak, enayi değilseniz orjinal parfumler ortalama 80 130 tl arasındalar. ucuz mu değil, pahalı mi ehh biraz.

açık parfümler 20-25 tl arasındalar ki bu pahalı sayılmaz.
    daha detaylı bilgi için (bkz: açık parfüm)

asıl parfüm yan ürünleri neden pahalı onu sorgulamak lazım.
    deostickler tras balsamlari deodorantlari normalde 5,10 tl iken parfüm eklerine gelince 70 80 tlyi rahat geçiyor
  • parfümle yıkanmaya çalışanlar için geçerli olan durumdur.

günde üç-dört fıs sıkınca öyle bir şey de hissetmiyorsunuz arkadaşlar.
  • şimdi buraya gelip sözlükte artistlik yapmak için; neresi pahalı geçenlerde 212 sexy aldım 270 liracık verdim. nedir yani!!!!

gibi şeyler yazacak mallar olacaktır... çok fazla okunuyor 5 kuruşsuz olduğunuz bu tavırla. onu söyleyeyim de ben sonra demedi demeyin.

hele benim gibi kokladığınız ve beğeneceğinizi düşündüklerinizi alıyorsanız yemin ediyorum iliğinizi kemiğinizi kurutur.
  • d&p'den taklitleri alınarak çözülecek problem. onun dışında doğumgününe yakın bir süreçte arkadaşlarla buluşulup, parfümünün olmadığından şikayet etmekte iyi olabilir.
  • çakma parfümlerin artmasına neden olur. o basit ağır ve esans olarak ne kullandığı hakkında çok enteresan düşüncelerim olan çakma parfümler hiç çekilmiyor, ter kok daha iyi.
  • hesap yapılmadan varılan tespit.

parfüm - ama aslında şu an fazla kullanılanlar eau de toilette dir -
    temiz tene - duştan sonra - günde bir kez sabah sürüldüğü zaman tüm gün etkisi azala azala ama da kalıcı olarak biten hoş bir koku verir.
    hafifçe tazelenebilir ama gün boyu üst üste sürülmez.
    100 ml lik bir eau de tiolette i eğer normal insan gibi sürerseniz aşağı yukarı 8-9 ay hatta bir yıl kullanırsınız.

bu hesabı yapın:
    eau de toilette fiyatı / bilmem kaç gün = günlük kaç paradır bunun size maliyeti ?

veee aaalasen " çakma parfum " sürmeyin;
    onun yerine lavanta kolonyası bile bin kat daha nefis.
    alkol oranı fazla olan kolonyaları da bak gün boyu sürebilirsiniz. hiç ağır olmaz - içinde alkol var -
    keza " bebek kolonyaları " da olur.

tabii ne sürerseniz sürün - çakma parfum hariç - teniniz temiz olduğu sürece iyidir.