şükela:  tümü | bugün
  • 10 nisan pazar günü 114. edisyonu yapılacak olan tek günlük yol bisikleti yarışı. compiègne / roubaix arasında yapılacak olan yarışın uzunluğu 257.5 km olacak. toplam 52.8 km uzunluğunda 27 arnavut kaldırımlı sektör geçilecek.

    http://www.steephill.tv/…oubaix/race-poster-640.jpg

    http://www.letour.fr/indexprx_us.html

    11:15'ten itibaren yarışın tamamı eurosport'tan canlı olarak izlenebilecek.

    favoriler
    *** tom boonen, fabian cancellara, zdenek stybar
    ** alexander kristoff, edvald boasson hagen, niki terpstra
    * peter sagan, sep vanmarcke, lars boom, ıan stannard

    world tour teams
    lottonl-jumbo
    maarten tjallingii, sep vanmarcke, tom van asbroeck, maarten wynants, robert wagner, mike teunissen, twan castelijns, timo roosen

    etixx – quick step
    zdenek stybar, tom boonen, niki terpstra, tony martin, matteo trentin, nikolas maes, stijn vandenbergh

    lotto soudal
    lars bak, andré greipel, jürgen roelandts, tiesj benoot, jelle wallays, frederik frison, marcel sieberg, jasper de buyst

    giant – alpecin
    koen de kort, bert de backer, søren kragh andersen, nikias arndt, roy curvers, ramon sinkeldam, tom stamsnijder, lars van der haar

    ag2r la mondiale
    gediminas bagdonas, maxime daniel, damien gaudin, nico denz, hugo houle, sébastien minard, jesse sergent, sébastien turgot

    astana pro team
    lars boom, lieuwe westra, maxat ayazbayev, laurens de vreese, dmitriy gruzdev, arman kamyshev, gatis smukulis, ruslan tleubayev

    bmc racing team
    jean-pierre drucker, marcus burghardt, daniel oss, manuel quinziato, taylor phinney, stefan küng, rick zabel, floris gerts

    cannondale pro cycling team
    kristijan koren, jack bauer, sebastian langeveld, alan marangoni, ryan mullen, phillip gaimon, dylan van baarle, wouter wippert

    dimension data
    edvald boasson hagen, matthew brammeier, mark cavendish, nick dougall, bernhard eisel, tyler farrar, reinardt j. van rensburg, jay robert thomson

    fdj
    johan le bon, mickaël delage, murilo antonio fischer, ıgnatas konovalovas, matthieu ladagnous, daniel hoelgaard, olivier le gac, marc sarreau

    ıam cycling
    roger kluge, heinrich haussler, matthias brändle, reto hollenstein, oliver naesen, vicente reynes, aleksejs saramotins, jonas van genechten

    lampre – merida
    davide cimolai, chun kai feng, roberto ferrari, marko kump, luka pibernik, gang xu, federico zurlo, mário costa

    movistar team
    jorge arcas, ımanol erviti, juan josé lobato, nelson oliveira, dayer quintana, javier moreno, jasha sütterlin, francisco ventoso

    orica greenedge
    jens keukeleire, luka mezgec, magnus cort, sam bewley, mitchell docker, luke durbridge, mathew hayman, svein tuft

    team katusha
    alexander kristoff, michael mørkøv, marco haller, jacopo guarnieri, vladimir ısaychev, nils politt, viacheslav kuznetsov, alexander porsev

    team sky
    ıan stannard, luke rowe, christian knees, salvatore puccio, elia viviani, andrew fenn, gianni moscon, danny van poppel

    tinkoff
    peter sagan, oscar gatto, adam blythe, pavel brutt, michael kolar, michael gogl, juraj sagan, nikolay trusov

    trek – segafredo
    stijn devolder, fabian cancellara, yaroslav popovych, gregory rast, markel ırizar, jasper stuyven, marco coledan, boy van poppel

    procontinental teams
    bora-argon 18
    andreas schillinger, shane archbold, jan bárta, sam bennett, zakkari dempster, lukas pöstlberger, rüdiger selig, scott thwaites

    cofidis, solutions crédits
    hugo hofstetter, borut bozic, michael van staeyen, gert jõeäär, christophe laporte, cyril lemoine, florian sénéchal, kenneth vanbilsen

    delko marseille provence ktm
    mikel aristi, romain combaud, fredrik strand galta, benjamin giraud, martin laas, christophe laborie, yannick martinez, evaldas siskevicius

    direct energie
    ryan anderson, fabien grellier, sylvain chavanel, antoine duchesne, yohann gene, julien morice, adrien petit, alexandre pichot

    fortuneo – vital concept
    franck bonnamour, vegard breen, yauheni hutarovich, benoit jarrier, daniel mclay, francis mourey, steven tronet, boris vallée

    topsport vlaanderen – baloise
    preben van hecke, tim declercq, sander helven, jonas rickaert, stijn steels, gijs van hoecke, bert van lerberghe, maxime farazijn

    wanty – groupe gobert
    roy jans, frederik backaert, dimitri claeys, kenny dehaes, tom devriendt, robin stenuit, marco marcato, bjorn thurau
  • eurosport'un 10 nisan pazar günü yine sarper günsal, caner eler, berkem ceylan üçlüsüyle yayında olacağı yarış. yayın türkiye saatiyle 11.00'de başlayacak ve ilk metresinden finiş çizgisine kadar, sezonun bu üçüncü anıtsal klasiği baştan sonra yayınlanmış olacak. toplam 7-8 saat arası canlı yayın olacak.

    eurosport'taki efsane üçlümüzün seslerine kuvvet diyorum şimdiden. kolay değil 7 saatten uzun süre canlı yayında kalmak.
  • geçici (provisional) takım listesi şöyle olan klasik.

    team giant-alpecin

    søren kragh andersen (den)
    nikias arndt (ger)
    roy curvers (ned)
    bert de backer (bel)
    koen de kort (ned)
    ramon sinkeldam (ned)
    tom stamsnijder (ned)
    zico waeytens (bel)

    etixx - quick-step

    tom boonen (bel)
    yves lampaert (bel)
    nikolas maes (bel)
    tony martin (ger)
    zdenek stybar (cze)
    niki terpstra (ned)
    matteo trentin (ıta)
    stijn vandenbergh (bel)

    bmc racing team

    marcus burghardt (ger)
    jean-pierre drucker (lux)
    stefan kueng (swi)
    daniel oss (ıta)
    taylor phinney (usa)
    manuel quinziato (ıta)
    michael schär (swi)

    astana pro team

    fabio aru (ıta)
    maxat ayazbayev (kaz)
    lars boom (ned)
    laurens de vreese (bel)
    dmitriy gruzdev (kaz)
    arman kamyshev (kaz)
    gatis smukulis (lat)
    ruslan tleubayev (kaz)
    lieuwe westra (ned)

    ıam cycling

    martin elmiger (swi)
    heinrich haussler (aus)
    reto hollenstein (swi)
    roger kluge (ger)
    oliver naesen (bel)
    vicente reynes (spa)
    aleksejs saramotins (lat)
    jonas vangenechten (bel)

    orica-greenedge

    sam bewley (nzl)
    mitchell docker (aus)
    luke durbridge (aus)
    mathew hayman (aus)
    christopher juul jensen (den)
    jens keukeleire (bel)
    magnus cort nielsen (den)
    svein tuft (can)

    team sky

    andrew fenn (gbr)
    christian knees (ger)
    gianni moscon (ıta)
    salvatore puccio (ıta)
    luke rowe (gbr)
    ıan stannard (gbr)
    danny van poppel (ned)
    vivo team grupo oresy

    lotto soudal

    lars ytting bak (den)
    tiesj benoot (bel)
    jens debusschere (bel)
    frederik frison (bel)
    andré greipel (ger)
    jurgen roelandts (bel)
    marcel sieberg (ger)
    jelle wallays (bel)

    team katusha

    jacopo guarnieri (ıta)
    marco haller (aut)
    vladimir ısaychev (rus)
    dmitrii kozonchuk (rus)
    alexander kristoff (nor)
    viacheslav kuznetsov (rus)
    michael morkov (den)
    alexander porsev (rus)

    team lottonl-jumbo

    twan castelijns (ned)
    thomas leezer (ned)
    timo roosen (ned)
    bram tankink (ned)
    maarten tjallingii (ned)
    tom van asbroeck (bel)
    sep vanmarcke (bel)
    maarten wynants (bel)

    bora-argon 18

    shane archbold (nzl)
    jan barta (cze)
    sam bennett (ırl)
    ralf matzka (ger)
    lukas pöstlberger (aut)
    andreas schillinger (ger)
    rudiger selig (ger)
    scott thwaites (gbr)

    tinkoff team

    erik baska (svk)
    adam blythe (gbr)
    maciej bodnar (pol)
    oscar gatto (ıta)
    michael gogl (aut)
    michal kolár (svk)
    peter sagan (svk)
    nikolay trusov (rus)

    cofidis, solutions credits

    jonas ahlstrand (swe)
    borut bozic (slo)
    jerome cousin (fra)
    gert joeaar (est)
    christophe laporte (fra)
    cyril lemoine (fra)
    florian senechal (fra)
    kenneth van bilsen (bel)

    wanty - groupe gobert

    simone antonini (ıta)
    frederik backaert (bel)
    dimitri claeys (bel)
    kenny de haes (bel)
    tom devriendt (bel)
    marco marcato (ıta)
    bjorn thurau (ger)
    kevin van melsen (bel)

    trek-segafredo

    fabian cancellara (swi)
    stijn devolder (bel)
    markel ırizar (spa)
    yaroslav popovych (ukr)
    grégory rast (swi)
    jasper stuyven (bel)
    edward theuns (bel)
    boy van poppel (ned)

    ag2r la mondiale

    gediminas bagdonas (ltu)
    maxime daniel (fra)
    damien gaudin (fra)
    alexis gougeard (fra)
    quentin jauregui (fra)
    sébastien minard (fra)
    jesse sergent (nzl)
    sébastien turgot (fra)

    fdj

    arnaud demare (fra)
    mickael delage (fra)
    murilo antonio fischer (bra)
    ıgnatas konovalovas (ltu)
    matthieu ladagnous (fra)
    johan le bon (fra)
    yoann offredo (fra)
    marc sarreau (fra)

    fortuneo - vital concept

    franck bonnamour (fra)
    vegard breen (nor)
    yauheni hutarovich (blr)
    benoit jarrier (fra)
    daniel mclay (gbr)
    francis mourey (fra)
    steven tronet (fra)
    boris vallee (bel)

    direct energie

    ryan anderson (can)
    romain cardis (fra)
    sylvain chavanel (fra)
    antoine duchesne (can)
    yohann gene (fra)
    julien morice (fra)
    adrien petit (fra)
    alexandre pichot (fra)

    topsport vlaanderen - baloise

    amaury capiot (bel)
    tim declercq (bel)
    sander helven (bel)
    jonas rickaert (bel)
    stijn steels (bel)
    gijs van hoecke (bel)
    bert van lerberghe (bel)
    pieter vanspeybrouck (bel)

    dimension data

    edvald boasson hagen (nor)
    matt brammeier (ırl)
    mark cavendish (gbr)
    nick dougall (rsa)
    bernhard eisel (aut)
    tyler farrar (usa)
    reinardt janse van rensburg (rsa)
    jay robert thomson (rsa)

    lampre - merida

    mattia cattaneo (ıta)
    davide cimolai (ıta)
    chun kai feng (tpe)
    roberto ferrari (ıta)
    marko kump (slo)
    luka pibernik (slo)
    xu gang (tpe)
    federico zurlo (ıta)

    movistar team

    jorge arcas pena (spa)
    ımanol erviti ollo (spa)
    juan jose lobato (spa)
    nelson oliveira (por)
    dayer quintana (col)
    marc soler (spa)
    jasha sütterlin (ger)
    francisco ventoso (spa)

    cannondale pro cycling

    patrick bevin (nzl)
    matti breschel (den)
    sebastian langeveld (ned)
    alan marangoni (ıta)
    ryan mullen (ırl)
    kristoffer skjerping (nor)
    dylan van baarle (ned)
    wouter wippert (ned)

    delko marseille provence ktm

    mikel aristi (spa)
    romain combaud (fra)
    fredrik strand galta (nor)
    benjamin giraud (fra)
    martin laas (est)
    christophe laborie (fra)
    yannick martinez (fra)
    evaldas siskevicius (ltu)
  • fransızların son dönemde parlayan yıldızı, milan san remo'nun son kazananı arnaud demare ronde'de yaşadığı kazadan sonra yarıştan çekildiğini açıklamış. açıkçası milan san remo'dan sonra aynı sezon paris roubaix kazanması çok acayip bir durum olurdu ancak olabilirdi de son formuyla düşük bir ihtimal olsa da. izlemek isterdim kendisini doğrusu.
  • sagan'ın kazanması durumunda tek sezonluk ronde-roubaix dublesiyle klasiklerin efendisi olarak anılmasını sağlamayacak olan yarıştır.

    cancellara bir-iki sezonda efsane olmadı. bisiklet böyle bir spor değil. efsane olabilmek için birçok spora oranla çok çok daha fazla emek gerekir.
  • 10 nisan pazar günü 114. kez pedallanacak olan klasiklerin kraliçesi, sezonun en güzel iki yarışından birisi... 257.5 km uzunluğundaki yarışın 52 kilometresi parke taşlarla döşeli, her bir metresi dayanıklılığı zorlayan bir yarış.

    de ronde van vlaanderen mi paris-roubaix mi demeyin, insan evlatları arasında seçim yapmaz, can, candır.

    pedallayarak okuyunuz: http://aynakol.org/?p=2850

    (bkz: sözlükçülerin blogları/@mahsus mahal)
  • yarışçıların mazoşist duygularını izleyicilerin ise sadist zevklerini tatmin etmeye yönelik olarak düzenlenen, nam-ı diğer kuzeyin cehenneminin 2016 versiyonu. bahar klasikleri arasında tartışmasız en çok takip edilen yarış.
  • son 10 km'de ortalık acayip karıştı. pavelerdeki çamur yarışın tadını kaçırdı. sep vanmarcke ile ian stannard'dan birisi alacak muhtemelen. sagan, ronde'nin de rahatlığıyla kasmayacak gibi. son 40 km.
  • 114. paris roubaix'nin şampiyonu 37 yaşındaki mathew hayman oldu. inanılmazzzzzzz. 16. paris roubaix'sinde, bu yarışa 12. kez katılan ve 5. şampiyonluğunu almak isteyen tom boonen'i az farkla geçti ve şampiyon oldu. finişten geçerken ellerini kaldırdı ama kazandığını kavrayamadı, yarış bittikten sonra takımı söyledi; inanılmaz şaşkın ve mutlu. 5 hafta önce kolunu kıran ve 10 gün sonra 38 yaşına girecek olan bir adam yaptı bunu.

    https://pbs.twimg.com/media/cfsji1jwcaaygjl.jpg
    https://www.youtube.com/watch?v=eaasincuce0

    son yılların en keyifli paris roubaix yarışını izledik, müthiş.

    son paris roubaix'sinde olan fabian cancellara'nın düşmesi ama yarışı bitirmesi, tom boonen'in 5. şampiyonluğunu santimetrelerle kaçırması, 37'lik hayman'ın şampiyonluğu. çok hikaye çıktı bu yarıştan.

    genel klasman
    1 mathew hayman (aus) orica-greenedge 05:51:53
    2 tom boonen (bel) etixx - quick-step
    3 ian stannard (gbr) team sky

    4 sep vanmarcke (bel) team lottonl-jumbo
    5 edvald boasson hagen (nor) dimension data 00:00:03
    6 heinrich haussler (aus) ıam cycling 00:01:00
    7 marcel sieberg (ger) lotto soudal
    8 aleksejs saramotins (lat) ıam cycling
    9 ımanol erviti ollo (spa) movistar team 00:01:07
    10 adrien petit (fra) direct energie 00:01:20

    edit: 119 bisikletçi yarışı bitirebildi. movistar'dan bir tek imanol erviti yarışı bitirebildi. bütün bisikletçileri yarışı bitirebilen tek takım lotto jumbo oldu.
  • 35'lik tom boonen'a mı üzülsem, 37'lik mathew hayman'a mı sevinsem bilemedim. efsane bir paris-roubaix'i geride bıraktık. yine de ah cancellara, ah boonen diyesi geliyor insanın.