şükela:  tümü | bugün
  • bakinca etkilenmemek mumkun degil gercekten

http://www.placestoseeinyourlifetime.com/…mpaign=fb
  • çeşitli insanların düşüncesi.

birazdan yine çeşitli sözlük yazarları gördükleri şehirleri belirtmek adına buraya damlayacaklardır.
    adam senegal'i gördüğünü belirtmek için dakar'ı bile yazabilir.
  • asılsız ve mesnetsiz bir iddiadır.

dünyanın en güzel şehri olmasını geçtim, kendi kategorisinde bile en iyi değildir.

new york city her türlü tokatlar.
  • bir ara tv'de denk gelmiştim. kim olduğunu hatırlamıyorum lakin bu şehrin güzelliğini tarif etmek için şöyle bir benzetme yapmıştı kendisi:

" istanbul karım, paris metresim.

istanbul, yanımda olan, vefalı, aslında güzel lakin saçı başı dağılmış, bakımsız bir kadın.

paris, arada bir gördüğüm, bakımlı ve şaşaalı bir dişi."
  • hayvanlığı ifade eden tümcedir.

zira zerre skimde değil. yoksa paris candır. yavrum paris. bebeyim benim.
  • izmir i görmeyenlerin düşüncesi.
  • kesinlikle katılmadığım bir algıdır. paris berbattır. iğrenç, pis, kaka, leş.

bilmiyorum parise gidip de sevenler ne düzeyde lsd kullandılar falan ama gerçekten yetişemiyorum bu insanlara.

paris'in tek iyi yanı mezarlıkları. mesela yarın oscar wilde'a bir buket çiçek götüreceğim.

sonra da ışıklar şehrine orta parmağımı çekeceğim.
  • istanbul gibi "her şeye rağmen" güzel olmadığından olsa gerek, paris'in kendisi gibi fazla iddialı bir önermedir.

paris sadece paris'tir ve sadece avrupa'dır.

benim favori şehrim olan istanbul ise konstantinopolis'tir, istanbul'dur, paris'tir, new york'tur, londra'dır, kudüs'tür... aklınıza geldikçe ekleyebilirsiniz de. roma'dır, rio'dur, casablanca'dır, iskendiriye'dir. kısacası dünyanın bütün güzel şehirleridir. şimdi istanbul sokaklarına dağılabilirsiniz.