şükela:  tümü | bugün
  • paris'te yemek yemek isteyenler için tamamen şahsi değerlendirmelerden oluşan bir listedir.

1. closerie des lilas pek çok ünlünün zamanında yemek yediği bir lokanta. yahya kemal üstat da zamanında uğramış ki kendisinin dillere destan zevkleri düşünülünce gözünüz kapalı gibin. ördek ciğerini çok beğendim. istakozunu, hemingway usulü bifteğini beğenenler de var. kuzuları da fena değil.

2. paris demek sıra bekleyerek antrikot yemek demek. bu yüzden le relais de l'entrecoteu kesinlikle öneririm. sosları muazzam.

3. yine montparnasse'ta leon de bruxelles güzel bir yerdir.

4. kabuklu deniz ürünleri için size tek bir yer tavsiye edeceğim. le bar a huitres her şey çok taze, güvenle yiyebilirsiniz. ben salyangoz, tarak vs. yemem diyen biri ile giderseniz karidesli makarna isteyin.

5. vedat milor gitti diye chez michel'e de gittik. sadece balık çorbalarını sevdim. moskova'da içtiğimden sonra en iyi balık çorbası idi. gare du nord tarafında ara sokakta olduğu için akşam gitmeyin derim.

6. la creperie de josselin krep yemeniz için gitmeniz gereken bir yer. sıra bekleyebilirsiniz ama olsun.

7. marco polo çok güzel bir italyan restorantı. nerede yazılmış bilmiyorum ama türk müşterisi hiç eksik olmuyor.

8. şanzelize'ye gittiyseniz bir çok alternatifiniz var ama pizza severseniz pizza pino'ya gitmelisiniz.

9. angelina sıcak çikolataları için gidilmesi gereken yerlerden biri.

10. l'as du falafel eh parise geldim falafel mi yiyeceğim diye burun kıvırmayın. iyiler. bakarsınız bir kaç ünlü ile aynı sırada bekler, fotoğraf çektirirsiniz. sonra gelsin likelar kalpler :)

hadi afiyet olsun, dualarınızı beklerim :)