• absürt, anormal ama normal aynı zamanda. çocukluk hayali imiş, gerçekleştirmiş. ne var yani?
    sosyal hayatta ve medyada beğeni için kırk türlü maymunluktan daha elim değil.
  • haberde en az yuz kere (bkz: çocukluk hayali) yazan editore sahip bir hikayenin konusu olan gurbetcidir.
  • tam kayserili degildir.

zira kayserililer fiyat/ perforfans durumuna bakarlar.

kayserili esnafa demişler;

iki arti iki kaç eder ?

o da ;

alırken mi satarken mi ? demiş.

bir limizune o para ve benzini vermez.

bir kayserili vermez.
  • 28 yıldır fransa'da hele bi de paris'te yaşıyorsun, vizyonuna bak amk.

edit;
    29 yılmış. 8 yaşından beri orada. ya arkadaş fransa'ya giderken uğurlamaya limuzin ile bir akrabası mı geldi de, "olm bir gün buraya limuzin ile döneceğim" diye ukde etti. çocukluk hayali kısmına kesinlikle inanmıyorum. çocukken bizim hayalimiz bir bisiklet, bir futbol topu, yazın da denize gitmek idi.

edit 2:
    fransa'da bir limuzin görmüş, bakmak istemiş şoförü inip azarlamış, bu da olm bu limuzini alacağım bir gün demiş. içerikte buraya dikkat etmemiştim.
  • gümrük kapılarında nasıl muamele gördü diye merak ettim de bana ne
    ama yine de umuyorum ki ters memurlara denk gelip didik didik aranmıştır
  • hesabını yapmış kayserilidir. memleketten daha çok tarhana, turşu, bulgur, ceviz, reçel falan yükleyecektir araca. *
  • anadoludan avrupaya göçen ve tatillerinde köylerine gelen gurbetçi tayfasının en büyük zevkidir pahalı arabalar ile insanlara hava atmak. nereden baksan vizyonerlik, nereden baksan idealizm.
  • memleketime bir okul yaptırayım hayali olacak değildi ya,

t: kahve önünde boş oturan üç beş kişiye hava atmaktan ibaret olan eylem.
  • eyfel'i, şanzelize'yi sorsan, görmemiş gurbetçidir. kekodur.
hesabın var mı? giriş yap