şükela:  tümü | bugün
  • aradım, taradım, sözlükte bulamadım, kimbiliri nereye saklandı.. neyse tarif edeyim: kadıköy'de beşiktaş'a giden vapurlarını kalktığı iskele sırtınızı verdiniz mi? verdiniz. sağ çaprazda, balıkçı heykelinin tam karşısında. bu büfenin özelliği büyük bir süratle ve lezzetle sosisli yapmasıdır. hardal opsiyonunu seçiniz, şişe ayran isteyiniz.
  • bornova'da karisik sandivici pek guzel olan bufenin adi.
  • kadıköy'deki beşiktaş iskelesinin caddeye doğru sağ çaprazında bulunan; kaliteli döneri, eşsiz sosislisi ve karaköy-eminönü iskelesinin etrafının aksine rakipsiz olmasıyla hakettiği bir başarı yakalayan (en azından öyle gözüken) büfe. sosislisini bir kez yedikten sonra birçok yerdekine burun kıvırıyorsunuz.
  • sanırım kendilerinin yaptığı, hayatımda yediğim en sağlam hardala sahip olan büfe. acının burnu yakışı itinayla hissedilebilir. ama yine de vazgeçilemez.
    (bkz: mazosizm)
    (bkz: damak tadı)
    ayrıca tadınız (bkz: limonata)
  • sise ayran ve et döner ikilisinin en iyi buluştugu yer;tabi ki hardallı sosislisi de unutulmaz park büfenin.öyle bir büfedirki orada mayonez ve ketcap bulunmaz.sosisliye yakısmadıgını düsündüklerinden midir nedir bulundurmuyorlar.sosislinin sosuyla yetinmek durumunda kalıyorsununuz.
  • dönercilerinin, diğer birçok büfedekinin aksine az et koymak için kasma puştluğunu yapmadıkları, gazetelerin en iyi bilmemkaç büfe listelerinde adı geçmemesi yalnızca tanınmıyor olmasından kaynaklanan, benim gözümde taksim'deki herhangi bir büfeyi cebinden çıkaracak yer.
  • kadiköy'deki park büfe'nin özel soslu tavuk döneri, sabah, akşam, öğlen, ara öğünlerde bıkmadan yiyebileceğiniz kadar lezizdir.. muhtemelen misak-ı milli sınırları içinde lezzet/fiyat oranı en yüksek dönerdir.
  • özel soslu tavuk döneri gerçekten şahanedir. bu ülkede yediğim en şahane tavuk dönerdir.
    ancak şöyle bir şey var et dönerleri ise bir o kadar kötüdür ama fiyatı 4 ytl dir. tavuk döner ise 2 ytl dir. bu büyük bir çelişkidir.

belirtmek istediğim diğer bir nokta ise saat sabah 11 ila akşam 7 arası tavuk döner almak oldukça zordur çünkü gerçekten çok fazla sıra oluşur. vapura yetişmeye çalışan insanların aç kalacağı aşikardır.
  • tavuk döneri gerçekten tavuktur. alışkın olmayan bünyelerde tuhaf etkiler yapabilir.
    (bkz: martı döner)
  • vilayet sınırları içersinde en muhteşem sosisliyi yaparlar. ketçap mayonez kullanmazlar. kendi salçalı sosları vardır. ketçap mayonez isteyeni hafiften terslerler. buradan 'esnaf' olduklarını söyleyebiliriz. ideal denklem şöyledir: amerikanlı sosisli + az hardal + limonata