şükela:  tümü | bugün
  • kenan doğulu'nun 26 haziran 2020'de istanbul açıkhava gösteri merkezi'nde türkiye'de ilk kez gerçekleştireceği "arabalı konser"in sloganı. avrupa'da covid-19 nedeniyle böyle bir şey yapılmaya başlanmış bile.

biletix link

iq-mag
  • eğlence sektörünün dünya yıkılsa yine para kazanmaya çabalayacağının kanıtı.

sürücü+1 bilet fiyatları:
    360 tl
    470 tl
    695 tl

695 tl'ye bilet alıp konsere gideceğim. arabanın içinden sahneye bakıp, yan camları açıp oturduğum yerde kafa sallayarak "müzik" dinleyeceğim. instagram'da çılgın anlar paylaşacak kadar zenginseniz gidin. hayat size güzel zaten.
  • ''çiş nereye nabılcak'' sorusunu akıllara getiren sosyal aktivite. o kadar insanın (en azından bir kısımının) arabasında alkol olmadan giriş yapmayacağı düşünülürse , belli bir dakikadan sonra çiş sorunsalı ortaya çıkacaktır.
  • fiyatlara baktim, adam sikiyorlar. vazgectim tesekkurler
  • çok anlamsız konser serisi. umarım tutmaz da, bir şekilde bu saçmalıktan vazgeçilir.

kurallara şöyle bir bakalım;

- kendi arabanda, camlar da sürücü camı hariç kapalı olduğu halde maskeli oturacaksın.
    - konser alanına en az 2 saat önce gideceksin. 2 saat arabada oturacaksın.
    - sadece şoför camı açık olabilecek.
    - içeride uygun kurallarla olduğu söylenerek yiyecek, içecek satışı yapılacak ve dışarıdan yiyecek içecek getirmek yasak olacak. para kazanma hırsı, tüm kuralları tekrar bir köşeye attırabiliyor. arabanızda, sadece tek cam açık olarak maskeyle oturacaksınız, ama yiyecek içecek alabiliyorsunuz. teşekkürler.
    - konser araç radyosundan ses verilerek dinlenecek.

tüm bunlar ışığında, bu kadar anlamsız bir etkinliğe gitmek yerine, evden youtube kayıtlarını açıp dinlemek aynı hissi yaratacak diye düşünüyorum.

kısacası, canlı müziği özleyenlere, özledikleri canlı müziği sunmaktan uzak etkinlikler bunlar. sanıyorum ülke olarak gereksiz detaylara takılıyoruz, asıl önlemleri ise sallamıyoruz. sorun da buradan kaynaklanıyor gibi.
  • t: "istanbul büyükşehir belediyesi işbirliği ile düzenlenen ‘arabalı konser’ için yenikapı’da bin 400 araç kapasiteli yer ayarlandı. araçlar, sosyal mesafe kuralına uygun girişte dezenfekte edilecek ve seyircilere maske verilmesinin ardından sosyal izolasyon sağlanacak." kaynak

birilerinin yine yolunu bulduğu konserlerdir.
    1) ibb - solfej kerki ile konser düzenliyor. ücretlerinden de yukarıda bahsedilmiş. cumhurbaşkanlığı evde kal konserlerine laf söylüyorduk. ibb bu işin neresinde?

2)esas soru şu, bu konserlerin ne kadarı ücretsiz/sponsorlu, ne kadarı biletli izleyiciden oluşacak?

program;
    26 haziran 2020 cuma, kenan doğulu
    27 haziran 2020 cmt, kenan doğulu
    3 temmuz 2020 cum, sertab erener
    4 temmuz 2020 cmt, sertab erener
  • harikulade olacağını düşündüğüm etkinliklerdir. buna ihtiyacımız vardı, müzik hayatımızın olmazsa olmazlarından. gerçi istanbul'da yaşamıyorum ama çok sevindim.

10 temmuz'da da mabel matiz varmış.
  • öğrendiğim kadarıyla ibb tıpkı harbiye açıkhava'daki gibi mekanın sahibi, kerki'cilere mekanı kiraya verirken bunu kendi pr'ı için kullanıyor.

p.s. ayrıca fiyatlar her zamanki ama biletix iki bileti tek seferde sattığı için iki katı gibi görünüyor fiyatlar.

tanım: ekşi sözlük hiçbir siki beğenmeme timi tarafından pahalı bulunan arabalı etkinlik .
  • oncelikle muzik sektorune eglence sektoru diyenlerin agzini kirmak istedigimi belirtmek isterim. sizin gibi bos insanlar yuzunden sanki bu sektorde calisan herkes eglenmeye geliyor saniliyor ve ulkede yasanan en ufak olayda (pandemi disi konusuyorum) muzik sektoru duruyor.
    bu konserlere gelirsek
    sacma bir seri olmus gibi. yani denenmesi hos belki ama konser dedigimiz sey oyle bi sey mi? ayriyeten arabasi olmayan konsere gidemeyecek mi? umarim bir an once pandemi biter de “muzik sektorundeki” insanlar da eski hallerine doner.
  • ücretlerini makul bulmadığım konserler serisidir.