• fiyatlara baktim, adam sikiyorlar. vazgectim tesekkurler
  • çok anlamsız konser serisi. umarım tutmaz da, bir şekilde bu saçmalıktan vazgeçilir.

kurallara şöyle bir bakalım;

- kendi arabanda, camlar da sürücü camı hariç kapalı olduğu halde maskeli oturacaksın.
    - konser alanına en az 2 saat önce gideceksin. 2 saat arabada oturacaksın.
    - sadece şoför camı açık olabilecek.
    - içeride uygun kurallarla olduğu söylenerek yiyecek, içecek satışı yapılacak ve dışarıdan yiyecek içecek getirmek yasak olacak. para kazanma hırsı, tüm kuralları tekrar bir köşeye attırabiliyor. arabanızda, sadece tek cam açık olarak maskeyle oturacaksınız, ama yiyecek içecek alabiliyorsunuz. teşekkürler.
    - konser araç radyosundan ses verilerek dinlenecek.

tüm bunlar ışığında, bu kadar anlamsız bir etkinliğe gitmek yerine, evden youtube kayıtlarını açıp dinlemek aynı hissi yaratacak diye düşünüyorum.

kısacası, canlı müziği özleyenlere, özledikleri canlı müziği sunmaktan uzak etkinlikler bunlar. sanıyorum ülke olarak gereksiz detaylara takılıyoruz, asıl önlemleri ise sallamıyoruz. sorun da buradan kaynaklanıyor gibi.
  • kamp sandalyeni kendi aracına ait bölümde olacak sekilde araç dışına cıkarıp oturabileceğin yazıyor açıklamasında, yani camlar kapalı ve araç içinde olacaksın kuralı diye bir durum yok. 2 saat önceden gelmeniz tavsiye edilir yazıyor bu da bir kural değil. harbiye içerisine de dışardan yiyecek içecek sokamıyorduk zaten bu da gayet normal. fiyat olarakta harbiye açık hava konserlerine eş bence ama burada sorun arabası olmayanların dinleyemeyecek olması
  • "burada olan burada kalır", sunay akın ve mabel matiz konseri ile 3 kez katıldığım organizasyon. aquaman filminin gösterimine de bilet almıştık ama talep azlığından dolayı iptal edildi.

istanbul'da birçok mekanda birçok etkinliğe katıldım. en rahat ve en iyi etkinlikler serim, part et seyret organizasyonları diyebilirim. neden mi:

+ ulaşım kolay. sahil yolunda batıdan gelecekler için hiç trafik olmuyor.
    + arabayı nereye park edicem, derdin yok.
    + alana arabanla istediğin yiyeceği ve içeceği sokabiliyorsun.
    + arabada izlemek istersen radyo üzerinden etkinliğin sesini duyabiliyorsun.
    + arabada izlemek istemeyenler için orada bedava sandalye dağıtıyorlar.
    + bu pandemi sürecinde yabancı insanlarla yanyana gelmiyorsun.
  • yıllardır konserde aradığım konfora park et seyret sayesinde kavuştum.
    bir kere ulaşımı gerçekten çok kolay. suadiye’den çıktım acıbadem’den arkadaşımı aldım avrasyadan toplam yarım saatte alana ulaştık.
    erken gidin diyorlar, ama her şey çok nizami. şunu da nasıl yapacağız demiyorsun, giriş itibariyle kademe kademe park numarana ulaşıyorsun. biz çok erken gitmiş olduk açıkçası buna uyup.
    istediğin zaman bir şey yiyip içebiliyorsun. biz yanımızda suyumuz, kahvemiz, çayımız, cipsimiz, çekirdeğimiz pikniğe gider gibi gittik. ama bir uygulama ile arabana da sipariş edebiliyorsun. millet masa filan kurmuştu. onca insanı yarıp ten ten bardan bir şey almaya çabaladığımız o günleri özlememişiz. tabii şoför olarak tek yapamadığımız alkol almak, olsun.
    çanta taşımıyorsun. sırtın ağrımıyor. rüyalar gerçek oldu.
    yeni neslin uzun boyundan göremiyorum derdi yok.
    kimse üzerine de tükürmüyor, kimsenin ter ve ağız kokusunu çekmiyorsun. cennet gibi. açık hava püfür püfür.

mor ve ötesi biste bir derdim var çalmasaydı çok güzel bitecekti. ama yine de bravo dediğimiz bir etkinlik oldu.
  • bu konserlerde istediğimiz zaman,sıkılınca falan ayrılma şansımız varmı arabamızla yoksa beklemek durumundamıyız bitene kadar biraz forum sitesi entryı oldu ama affedin
  • kenan doğulu'nun 26 haziran 2020'de istanbul açıkhava gösteri merkezi'nde türkiye'de ilk kez gerçekleştireceği "arabalı konser"in sloganı. avrupa'da covid-19 nedeniyle böyle bir şey yapılmaya başlanmış bile.

biletix link

iq-mag
  • ''çiş nereye nabılcak'' sorusunu akıllara getiren sosyal aktivite. o kadar insanın (en azından bir kısımının) arabasında alkol olmadan giriş yapmayacağı düşünülürse , belli bir dakikadan sonra çiş sorunsalı ortaya çıkacaktır.
  • öğrendiğim kadarıyla ibb tıpkı harbiye açıkhava'daki gibi mekanın sahibi, kerki'cilere mekanı kiraya verirken bunu kendi pr'ı için kullanıyor.

p.s. ayrıca fiyatlar her zamanki ama biletix iki bileti tek seferde sattığı için iki katı gibi görünüyor fiyatlar.

tanım: ekşi sözlük hiçbir siki beğenmeme timi tarafından pahalı bulunan arabalı etkinlik .
  • oncelikle muzik sektorune eglence sektoru diyenlerin agzini kirmak istedigimi belirtmek isterim. sizin gibi bos insanlar yuzunden sanki bu sektorde calisan herkes eglenmeye geliyor saniliyor ve ulkede yasanan en ufak olayda (pandemi disi konusuyorum) muzik sektoru duruyor.
    bu konserlere gelirsek
    sacma bir seri olmus gibi. yani denenmesi hos belki ama konser dedigimiz sey oyle bi sey mi? ayriyeten arabasi olmayan konsere gidemeyecek mi? umarim bir an once pandemi biter de “muzik sektorundeki” insanlar da eski hallerine doner.
hesabın var mı? giriş yap