şükela:  tümü | bugün
 • iskenderun'da yapımı süren avm. sahilyolunda yapılmakta olup, hilton da diğer bloğu olacak. epey bir firma ile anlaşılmış. duyduklarıma göre vakko, lcwaikiki, mudo, teknosa, simit sarayı, atasun optik, kfc, mavi, cinemaximum gibi markalar yer alacak.
 • iskenderun esnafına ve trafiğine ayrı ayrı darbe vuracak projedir. inşaat zamanı bile vinç üzerinizde sallanırken altından geçerken dua edersiniz. zaten işçiler kafalarına göre kamyon giriş-çıkışı yapmak için yolu keser, işe geç kalmanızda bir sakınca yoktur onlara göre. esnafların topu atıp avm'de "satış görevlisi" olması haricinde işsizlik problemine nasıl çözüm olabilir bilmem, ki iskenderun işsizliğinin temel sebebi demir çelik piyasasındaki küresel kötüleme ile bölge için en kritik ihracat üçlüsü olan ırak-suriye-rusya üçlüsü ile yaşanan problemlerdir. iskenderun ahalisinin, yurdun geri kalanından bir farkı olmaması ve avm'ye itiraz edenlere parti ayırt etmeksizin çemkiriyor olması gayet normaldir, çünkü avm'siz kalmış bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir.
 • starbucks big chefs gibi markaları sonunda iskenderun'a getiren avmdir. iskenderun'da bulunduğum süre içinde toplamda üç defa geldim. her geldiğimde de elinde telsiz olan bir bayanın temizlik ve güvenlik görevlilerine ulu orta bağırmasına şahit oldum. kim bilir kimin torpiliyle müdürlük yapıyor. insan müsveddesi aciz yaratık
 • şehrin merkezi sayılabilecek yerine avm yaparak bir şehrin doğal silüetinin nasıl içine edilir'e en güzel örnektir. bu saçma sapan yapılaşmaya izin veren kanuna da, yapı ruhsatı veren belediyeye de lanet olsun. bir diğeri için (bkz: prime mall iskenderun)
 • şehir merkezinde denize nazır arazisi şahsi mülk olan avm.adamlar şahsi mülküne ev inşaat etse daha mı iyiydi.bari avm nin balkonunda herkes manzaranın keyfini yaşıyor.iskenderun'un daha değeri bilinmemiş lüks avm si.
 • 15 günlüğüne iskenderundayım yine. sanırım türkiye sınırları içerisinde manzarası en iyi olan avm bu. yolunuz düşerse gidin en üst katta peteğe bir künefe yiyin denize karşı. avm diyip geçmeyin.

  https://vgy.me/ye40jo.jpg
 • hatay'daki en iyi avm'dir.
  (bkz: petek pastanesi)
 • mağazaları bir bir kapanan, giderek tenhalaşan, fakat iyi bir manzaraya sahip, halk için fiyatları ağır gelebilecek markaları barındıran iskenderun avm si. karlı bir yatırım gibi görünmüyor.