şükela:  tümü | bugün
  • gelişigüzel her evin önünde bulabileceğiniz hukuksuz işaretler. az önce gördüğüm bir olay:

    izmir'in buca ilçesinin merkezinde ailelerin yaşadığı bir sokak. adamın teki, bulunduğum evin yan evinin sahibi, evinin dış kapısına park yapmak yasaktır tabelası asılı. bulunduğumuz apartmanın diğer yanına taşınan bir kadın da fark etmeden rastgele aracını bu adamın evinin önüne park etmiş. daha sonra adam gelmiş bakmış evin önüne biri park etmiş, almış kendi arabasını kadının aracının dibine park etmiş, yetmemiş çıkamasın diye bizim alt katın aracını isteyip önüne park etmiş. ortada kaldırım falan yok, kamuya ait bir sokak yolu var zaten. amacı olay çıkarmak ve kadına ders vermek, hani benim evimin önüne nasıl park edersin diye.

    kadın geldi aracı çekmelerini istedi. bunun üzerine adam ortaya çıktı ve dedi ki:" şu tabelayı görüyor musun? buraya park yapamazsın. özür dileyeceğine üste çıkıyorsun. sana park yeri bulmak benim sorunum değil falan filan boş zırvalamalar"

    şimdi böyle bir adamı inip dövmediğime mi yanayım? güzelce böyle bir uygulamanın hukuksuz olduğunu ve yolu işgal hakkının olmadığını anlatmadığıma mı? yoksa tüm komşuların adamı haklı bulup kadının arkasından konuşmalarına mı yanayım?

    daha tuhafı, kimse kendi evinin önündeki çöplere başkasının çöp atmasına izin vermemesi herhalde. ve hatta daha da tuhafı, insanların evlerinin önündeki belediyeye ait çöp varillerine çöp atanlara karşı çirkefleşip bağırması herhalde.