şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kuzey koreden kaçabilmiş ve dış dünyanın nasıl olduğunu, ülkede kendilerine nasıl yalan söylendiğini anlayıp kalanların dış dünyayı tanımaları için uğraşan genç bir aktivist kadın.

  https://en.wikipedia.org/wiki/park_yeon-mi
  http://www.bbc.com/news/technology-35531228
 • şu anda "in order to live" adlı kitabını okuduğum yazardır. derinden etkileyen bir anlatımı var ve her seferinde tabağında bi parça olsun yemek bırakan beni her sayfada utandırmıştır.

  edit: (bkz: #66045009)
 • in order to live kitabını fellik fellik aradığım yazar yardımcı olabilecekler yeşillendirebilirmi ?
 • celebrity olması ve şu aralar gündeme çok getirilmesi itibariyle amerika için politika malzemesi olacak surette üzerinde durulduğunu düşündüğüm kişi.

  maalesef hikayesindeki tutarsızlıkların nereden kaynaklandığını bilmiyoruz, küçük yaşta yaşanan travmaların hafızada ne gibi karmaşa yaratacağını bilmek de mümkün değil, ama bir yandan celebrity defector statüsünde yer alıp, bir yandan da bu statüsünün politikaya malzeme olarak kullanılacağı çok aşikarken, bu tutarsızlıkların giderilmesi çok önemli. kendisi bu tutarsızlıkların dil sorunlarından kaynaklandığını ve kitabında bir çok soru işaretini gidereceğini ifade etmekte. bir yandan da, anlattıklarındaki tutarsızlıklar bir takım yalanlar söylendiği sonucuna varılmasına neden olursa, bundan en çok zarar görecek olanlar hikayeleri tekrar tekrar sorgulanacak olan diğer kaçan kişiler.

  kaynak
 • kendisine inanan kişi maaşlı abd memuru değilse sik kafalı bir japon askeridir.