şükela:  tümü | bugün
  • bi de bunun devamında sevdiceği parka geldiğinde "belediyemizin parkına hoşgeldiniz efenim" diye bomba bi karşılaması vardır ki...oy oy. *
  • ayrıca o parkta apti'ye evlenme teklif edilir ki o anı görmek lazım.
    edit: delican'a tesekkurler.
  • kemal sunal, ayşen guruda ve şener şen'in başrollerini paylaştığı "çöpçüler kralı" filminden bir güzel repliktir. "çöpçü deyip geçme baba, muazzam para alıyor bunlar" , "şekerimle çiçeğimi geri verin o zaman" gibi diğer harika replikler de filmde mevcuttur.
  • bu cümlesinden 5 saniye önce amirinden "siktir git" lafını işitmesi bile neşesinin 0.01 miligram azalmasına izin vermiyor apti'nin. insanın sevince gözü kör oluyor dedikleri böyle bir şey galiba. ne güzel. aşkla ilgili 14187 tane aforizma da yazsanız bu lafın etkisini uyandıramazsınız nazarımda. daha ötesi, daha berrağı yok. "parka gidecekmiş iki gözümün çiçeği" dediğiniz insanlarla aynı tahterevallide buluşursunuz umarım, herkese iyi sözlükler.
  • umuda giriş 101. parka gidecekmiş iki gözümün çiçeği. kemal abi öldü, iki gözünün çiçeği içimize kaldı.

parka gidecekmiş iki gözümün çiçeği. salıncakta çocuk eylerken bana bakarsa belki. hani pardesösünün önü ilikli. hani ağzından duman çıkıyorken hani. soğuk ama olsun, parka gidecekmiş iki gözümün çiçeği.

ben de hemen koşayım.

iki gözümün tek çiçeği, nergis. belki ona çay alırım seyyardan. param yok ama olsun, yazdırırım. belki yanında dururum, çocukları sallarım, onlar kayarken pastaneye çağırırım belki.

parka gidecekmiş iki gözümün çiçeği.

bir sürü güzel şeyler duydum ben, bir sürü güzel şeyler söylemeye çalıştım, bunun gibi olmadı hiçbiri. olmayacak da bence.

bir insan için daha güzeli söylenmez bence;
    parka gidecekmiş iki gözümün çiçeği (kör olmasın çöpçüler)
  • kemal sunal'in bunu söylerken bir gülüşü var, çöp arabasını sürerken mutluluktan kanatlanip uçacak sanirsiniz. oyle bir enerji.sabah sabah duydum ben bile mutlu oldum. allah rahmet eylesin.
  • alah allah allah diye el arabasıyla koşarken, çiçek gibi yapacam bu mahalleyi diye devam eder.