• kangren nedeniyle iki bacağını da kaybettiğini öğrendiğim için hayli üzüldüğüm usta tiyatro oyuncusu. en az 10 sene evvel tanışmış, sabaha kadar tiyatro, sanat, şiir konuştuğumuz bir gün geçirmiştik. o zaman da hastaydı ve kendine insülin enjekte etmek için çıkardığı iğneyi görünce, "hööt noluyo burada" bakışı atan beni keklemişlerdi arkadaşıyla beraber*.

şiirlerime sonlar eklemem gerektiğini, bitişlerden korkmamam gerektiğini söylemişti. vay canına diyerek, her daim dinledim bu tavsiyeyi. çok yaşasın, sağlıklı yaşasın.
  • oda tv'de okuduğum habere göre sağlık durumu kötüleşen pardon filminin gardiyan osman'ı. kendisine allah'tan acil şifalar diliyorum.
  • herkesin bir yerlerden tanıdığı; ama - neredeyse - hiç kimsenin adını dahi bilmediği oyuncu.
  • 2009 yılında sette ayağının bir dal parçasına çarpması sonucu bacağında yara açılmış ve o yara mikrop kapıp kangrene çevirmiş. bunun sonucunda kangren daha fazla yayılmasın diye bacağını kesmek zorunda kalmışlar.

2010 yılında ise diğer bacağını şeker hastalığı yüzünden kesmek zorunda kalmışlar.

http://www.sabah.com.tr/…/11/27/oyuncuya-buyuk-vefa
  • vefat etmiştir, allah rahmet eylesin. kendisini pardon filminde gardiyan osman olarak izlemiştik.
    nur içinde yatsın.
  • 1999 yılından beri kendisi yakın dostumdu.
    gün itibarı ile kendisini kaybetmiş bulunuyoruz.
    mekanın cennet olsun güzel insan!

haber
  • bu sabah aldım haberini. aramızdan ayrılmış değerli bir dostumdur. kendisini çok iyi tanır ve severdim. o da göçüp gitmiş ve sırsız bir ayna olmuş. ışıklar içinde yatsın...

asaf güven aksel yoldaşım da ortak arkadaşımız hakkında yazmış;

http://haber.sol.org.tr/…rsiz-bir-ayna-simdi-266541

"yaşarken, karşısındakinde kendini görüyor insan, öyle görüyor. belki ölünce de. ölen bakamıyor, ama karşındaki olmayı sürdürüyor. şimdi parkan, bir ayna tutuyor, metaforsuz, sırsız."

ben de diyorum ki, neden sabah sabah canım sıkkın... neden sabah sabah aklıma orhan veli geliyor... parkan gitmiş... sonsuzluğa...
  • parkan özturan uzun süredir takip ettiğim bir oyuncuydu. yer imlerimde ona ait haber vs. saklıyordum hatta dün tekrar açıp, bilgisayarı uyku moduna geçirmiştim yarın bakarım diye. kendisine ulaşmak adına numaralar bırakılmıştı. ne yazık ki ölüm beklemiyor işte. nefes bitiyor, insan ölüyor. allah rahmet eylesin. insanı üzen şeylerden biri de bu camianın böyle nankör olması sanırım. aklımdakini hayata geçirebilirsem, böyle güzel insanları, hiç bu şekilde hatırlamayacağız. inşallah yaparım bir gün.
  • aklımda pardonda oynadığı gardiyan ve karanlıkta koşanlarda oynadığı gazeteci rolü ile kalacaktır. toprağı bol olsun.
  • ah be parkan abi, çok üzüldüm, üzgünüm. hastalığın sonucu ayaklarını kaybettiğini bilmiyordum, seni gördüğümde üzüntümden merhaba diyememiş bir kaç gün kendime gelememiştim. sen bilmezdin belki, ama çok severdim seni. hayat dolu, tiyatroya her şeyini vermiş devrimci ağabeyim yolun ışık olsun.
hesabın var mı? giriş yap