şükela:  tümü | bugün
 • the office'in yapımcıları tarafından hazırlanan yeni bir nbc dizisi. ilk bolumu 9 nisan'da yayınlanacakmış.

  http://www.nbc.com/primetime/parks-and-recreation/
 • the office tipinde bir dizi olduğu için haliyle the office karakterleriyle özdeşleştirilmeye çalışılıyor.aslında her karakter benzeri dizi gibi tek tek işlenmiş hepsinin bir işlevi var ve kimse geride bırakılmıyor.tam "acaba sabit karakterler üzerinde mi dönmeye başlayacak" diye düşünürken jerry'nin istenmeyen adam oluşuyla "hah şimdi oturdu." dedirten sevimli bir yapım.

  the office güzeldir.sevilmelidir.fakat parks and recreation onunla aynı seviyeye gelebilecek bir yan proje.ayrıca aubrey plaza'yı evimize götürmeliyiz!bademle ve fıstık ile beslemeliyiz!esmer olmasa da!

  bu dizi sürmelidir.
  ron swanson ekoldür.
  falandır filandır.
 • bu haftaki bölümüyle (the master plan) rahatlıkla söyleyebilirim ki, şu anda amerikan televizyonlarındaki en başarılı komedi dizisi. office ile benzerlikleri en azından ilk sezonda daha belirgindi, ancak ikinci sezonda karakterler kendilerine buldu, iyiden iyiye ete kemiğe büründü. evet, leslie knope biraz michael scottu andırıyordu, hatta marc ve ann'in office'deki jim ve pam gibi dizinin straight manleri olmaları da başta rahatsız ediyordu, ama o kadar çok özgün durum ve karakter var ki. mükemmel bıyığı ve devleti içten güçsüzleşme çabalarıylaron swanson, saçma sapan şarkı sözleriyle andy dwyer çok başarılı karakterler. son bölüm itibariyle, bir süredir baymaya başlayan 30 rock ve uzun bir süre önce bitmiş olması gereken the office yerine güzel bir nbc alternatifi olmaktan bence öteye geçmiş, söz konusu kanalın en iyi komedi dizisi olmuştur.

  üçüncü sezon için de anlaşma yapılmış. neşe doluyor insan.
 • izlediğim kadarıyla çok başarılı bir dizi, ilk başlarda office'e benzetmek çok olası, ama 2. sezonla birlikte tüm karakterler oturmaya başlıyor. her ne kadar dizinin baş karakteri leslie knope olsa da, şu anda favorilerim ron swanson ve tom haverford.
 • --- spoiler ---

  son bolumde leslie agir grip olur. andy, bilgisayardan hastalik semptomlarina bakip, teshis etmek ister.
  andy: i typed your symtopms in the things up here and it says you could have network connectivity problems. (meali; senin semptomlarini su yukaridaki seye yazdim ve senin ag baglantisi sorunlarin olabilecegini soyluyor.)

  --- spoiler ---
 • 3.bölümden sonra karakterlere tam ısınmanın getirisi olarak artık repliksiz bakışlara bile insana kahkaha attıran az bilinen kaliteli sitcom
  daha önce bir süre the office tayfasında gördüğümüz rashida jones hanımefendiyi barındır.
  ron swanson gibi aykırı bir karakter vardır ki ne yapsa yardırandır.
 • giderek guzellesen dizi

  oyle ki the office den esinlenmis dahi olsa , 3. sezon ile office ten daha mi guzel lan

  ron swanson idolum mesela

  ya da andy

  ama dizinin en basarili oyuncularindan birisi april

  bilemedm simdi herkes guzel lan

  izleyin dizi bitmesin , adilik etmeyin
 • karakterlerden birisinin show must go on deyişini show must go wrong olarak algıladığında kopatmıştır.
 • bence dizinin en basarili karakteri; leslie haricinde, tabii ki april ludgate. o bakislari. hele o cumleleri.. ornek vermek gerekirse;

  "my mom's puerto rican. that's why i'm so lively and colorful." - ki april bunu olabildigince bezgin sekilde soyluyor. bir de;

  " i passed up a gay halloween party to be here. ... last year i saw three jonas brothers make out with three robert pattinsons. it was amazing." hele o gozlerini devirisi, absurd birseye oldugunda kamera ile gozgoze gelisi yok mu. april idolumuzsun.
 • yani elbette bir the office değil, laf aramızda henüz bir the office olabilecek yapım yok piyasada ama izliyorsun lan. yapmışlar yani ortada bir emek var. e o kadar da kötü değil diyaloglar olsun şakalar komiklikler olsun. on üzerinden 6 verdim. geç.