şükela:  tümü | bugün
  • seçim sonrası yapılabilecek en kötü esprilerden. parmağındaki seçim boyasını göstererek 'bak parmağıma dövme yaptırdım demek'. cewap için (bkz: erdener abi)
  • sabit yüzük isteyenler için ideal bir eylem.
  • yüzük şeklindeyse sonsuz sadakati ve aşkı sembolize eder, bu yüzden ancak mamatutlarcasına sevdiğiniz biriyle gönül rahatlığıyla yaptırabilirsiniz.
  • alyansini boyle yapanlar mevcutmus.
  • helecandan kendini şaşırmışi dili tutulmuş insan sözü. ben ofli hocaya sordum, dinimizce caizdir.
    - demircan abi, parmağına dövme yaptırmak konusunda ne düşünüyorsun?
    - kimin parmağına?
    - öylesine abi, sözlükte başlık açacam da, fikir topluyorum yazmak için.
    - yanlış işler içindesin.

edit: başlık düzeltilince bizim espri de böyle havada kalmış zaar.
  • max cavalera'nın da gerçekleştirdiği eylem. ölen oğlunun isminin harflerini sağ el parmaklarına yaptırmıştır.
  • rihanna disinda, lindsay lohan ve lily allen'da da vardir bu parmaktaki "shh" dovmesinden.
    http://img.thesun.co.uk/…/lindsay_lohan_737564a.jpg
    http://loyalkng.com/…/02/shhh-tattoo-lily-allen.jpg

ancak soyle bir sorun var ki, ben yaptirmak istedigimde dovmecim karsi cikmisti. hatta kendi dovmesini gostermisti ve gercekten yazmasi gereken seyden baska her seye benzemis haldeydi. "bir kac yil icerisinde silinebilir, yamulabilir, bir boka benzemeyebilir." demisti bir de, ki gayet hakliymis. zira iki yakin arkadasimin parmaklarina yaptirdiklari dovmeler, daha iki yilini tamamlayamadan silinmeye basladi.
    bu yuzden parmaga dovme yaptirmak, cok guzel gozukse de, anlamsizdir. gidiyor cunku, ya da yamuluyor ve her baktiginizda bir seylere benzetemediginiz bir iz kaliyor parmaklarda.
  • ben tükenmez kalemle oynarken gelmişti bu fikir.
    serçe parmak - n
    yüzük parmağı - a
    orta parmak - b
    işaret parmağı - r
    baş parmağın ucu - e

nah çektiğim zaman naber yazıyordu. ve ben bu şakayı üniversitede yaptım.
  • david duchovny de yaptırmış karısıyla birlikte. yüzük yerine dövme var parmaklarında. aysf yazıyormuş galiba. birbirlerine söyledikleri bir sözle alakalıymış falan filan.

(bkz: ileri sürüldü iddia edildi tarzı habercilik)
  • içi dolu dolu siyah bir figür yaptırsanız dahi oldukça silik durur bu bölgedeki dövme. benim gözyaşı şeklinde bir dövmem var ve insanlar genellikle karpuz çekirdeği mi yapıştı orana diye soruyor. başka yerlerinize yaptırın efenim.