898 entry daha
  • tam bir vefalı eski dost. üç gündür nahlet çıkası bir hastalıkla iki seksen vaziyetteyim. bu yıl ne güzel hiç hasta olmadım diye diye yine kendime nazar değdirdim. açtım telefon galerisinden vapurda orda burda çektiğim fotoğraflara bakıyorum. dostum parol birden yanibasimda bitiverdi de mahallede alışverişe çıkacak, nevresim yenikeyecek gücü buldum bünyemde. olmasaydın olmazdık parol, büyüksün ver elini opelim parol.
    bu hazretin ağrı kesmekte değil asıl ateş düşürmekte iddiali olduğunu söyleyeyim. yani adamı zaten vaat etmediği şeyde başarısızlıkla suçlamak saçma biraz. fakat ateş düşürmekte birebir. bir parol aldım, adeta günüm değişti. ateşim çıkınca genelde babamdan aldığım huy, tarık akan'in sosyal mesajlı dönemi köy filmlerindeki çocuklar gibi titrerim. evi fırına çevirsem nafile olur, ama bir parol birden dünyayı buğulu filtre yapılmış gibi gördüren ateşi düşürür. şu an üç beş cümle daha yazacak mecalim varsa parol sayesindedir. seni sevmeyen beter olsun parol.
  • yarılanma ömrü kısadır. sizin kilonuz 50 değilse tek tablet de işe yaramaz. ilaca "işe yaramaz" iması yapmanıza gerek yok. doğru dozda ve doğru sıklıkta aldığınızda ameliyat ağrılarınızı bile geçirir.

hastanede çalışıyorum. ortopedi servisimiz "ameliyat sonrası" parol'un flakon formunu kullanıyor hastalarda ve çok memnunlar.
  • müko bir ateş düşürücüdür. el diyarlarda ateşlendim bu meret beni kurtardı.
hesabın var mı? giriş yap