şükela:  tümü | bugün
  • perl 6 icin tasarlanan hayvani interpreter. python ve ruby kodlarini da calistirabilmesi planlaniyor. olursa scripting alemine cilgin attiracagi kesin.
  • perl 6 nın ardındaki yorumlama motoru (interpreter engine).

http://www.mutasyon.net/makaleoku.asp?id=212 adresinden * hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabileceğimiz, ilk testlerde perl 5 den 3 kat daha hızlı olduğu söylenen, hedefleri;

programları hızlı çalıştırmak,
    temiz bir uzantı mekanizması sunmak,
    temiz bir gömme mekanizması sunmak,
    yeni bir onarım gerekmeden on yıl dayanmak

olan, perl programcılarının dört gözle beklediği web teknolojisi, interpreter.
  • bluetooth iletisim cozumleri ureten bir firma. fransa orijinli, merkezi paristeymis. ar drone diye buyuklere yonelik guzel bir oyuncakta yamis abiler.

www.parrot.com
  • arabasında hem her türlü cihazdan müzik dinleyebilme özgürlüğüne, hem de bluetooth ile handsfree konuşma yapabilme olanağına sahip olmak isteyenler için ürünler üreten firma. özellikle mki9200 modeli önerilir.
  • bir adet mki 9200 modeli aldım arabama. müthiş kaliteli. neye göre kime göre di mi? bakın şimdi; bundan(giulietta) önce opel insignia kullanmıştım. aracın hem kendi müzik ve bluetooth sistemi vardı hem de sonradan aldığım multimedya paketinin seçenekleri vardı. her ikisi de şu an kullandığım sistemin eline su dökemez. bi kere sunduğu harici çift mikrofon sayesinde bağırmadan görüşme yapabiliyorum. ayrıca telefonumda, flash diskimde, bilgisayarımda, tabletimde müzik adına (internetten de olabilir) ne varsa çok kaliteli şekilde dinleyebiliyorum.

şiddetle tavsiye ederim.
  • (bkz: nicki parrott)
  • (bkz: zik)
  • (bkz: ebee)
  • 500 liraya falan sattığı saçma sapan ürünleri var. (yok rolling spider, yok jumping sumu, yok eşşeen ziki)