şükela:  tümü | bugün
  • kurultay için imza veren chp milletvekillerinin imzalarını çekmesine sebep olarak kurdukları cümle. link bu arkadaşlara göre parti seçim öncesi bölünür diye imzalarını çekmişler. bunu türkiye'de adeta nefes alır gibi kurultay yapan partinin vekilleri söylüyor. bu kadar kurultay toplanırken bölünmediniz de şimdi mi bölüneceksiniz güldürmeyin allahaşkına. aman seçime kadar bölünmeyin siz. seçimlerde parçalanınca bu korkaklığınızı size bol bol hatırlatırız merak etmeyin.
  • ülkenin anası sikilse de olur yeter ki parti bölünmesin
  • abi bize imzanızı çekin diye para teklif ettiler diyecek halleri yok ya.
    tabiki parti bölünür diye imzamızı çektik demeleri doğrudur.
    bu vesileyle chp'ye oy moy yok.
  • tabi, çünkü partinin amacı ülkeyi daha iyi bir noktaya taşımak değil de kendi varlığını sürdürerek sizin gibi delegelerin cebini doldurmak olunca böyle oluyor.
  • sen desene şuna;

-memleket umurumuzda değil,
    -kılıçdar giderse yerimizden oluruz,
    -koltuk sevdası daha ağır basıyor vs.

ama soran olursa ''parti bölünür diye imzamızı çektik''
    yersen.
  • sayın bakanım diye bir dizi vardı. haluk bilginler ve haldun dormen'in bir konuşması vardı. onda ana muhalefetin ilk amacı ana muhalefet olmayı koruması diye geçiyordu. adamlar bunu demek istemiş işte.

edit:
    (bkz: yataginda silgisiyle uyuyan adam) link gönderdi saolsun.

https://m.youtube.com/…rvbntznl87q&feature=youtu.be
  • partinin bir arada olduğunu zanneden chp'li milletvekillerinin saçma açıklaması.
  • bırakınız bölünsün ağalar, bölünerek de çoğalabiliyor canlılar.
  • imzalarını çekmeleri yanlış bir durum, yaptıkları açıklamanın aksine, kongre yapılsa partinin bölüneceği yok. biz kendimizi düşündük, ülkeyi düşünemedik diyememişler. ama yaptıkları bazı özeleştiriler doğru. ne gibi? mesela iki tarafın da bu imza sürecini çok kötü yönetmesi, siyaset tarzlarının sıkıntılı olup halka ulaşamadıklarını belirtmesi vs... yine de oturup düşünmedikleri belli çünkü partinin halka ulaşamamasının sebebi zaten chp'nin de kendi içinde yobaz bir partiye dönüşmesi. bir insan kk kadar seçim kaybederse onu partide barındırmak her türlü yanlıştır.

imza verip çekmeleri de aşırı saçma, sanki imzayı çektiler diye kk bunları temizlemeyecek. şimdi hem kongreyi yapamadılar hem de en yakın zamanda partiden şutlanacaklar.

bir de demişler ki kongreyi seçimden sonra yapalım, seçimi sağ salim atlatmış oluruz. burda diyor ki kaybetmeye doyamadım, bir kez daha kaybedelim. açıkçası kongre yapma fırsatı bir daha zor ele geçer. mhp, meral akşener'in aday olacağı kurultayı yaptırmayınca sinirlenmiştim ve chp'nin yaptığı bunun aynısı.

umuyorum ki (ama sanmıyorum) chp aklını başına toplar.

kk->(bkz: kemal kılıçdaroğlu)