şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 16 mayıs 2018 saat: 20.00'da medyascope üzerinden canlı yayınlanacak olan buluşma.

  chp, iyi parti, hdp ve saadet partisi gençlik kolları başkanları veya temsilcisi katılacaktır.

  en azından gençlerin bunu yapabiliyor olması takdire şayan.

  https://twitter.com/…petv/status/996446175053205505

  medyascope youtube linki: https://www.youtube.com/…l/ucncvuaqdvprz4otkg90iqoa
 • 16 mayıs 2018 fox tv muharrem ince canlı yayını olduğu vakitte yapıldığı taktirde canlı olarak izlenemeyecek, güzel bir adım.
 • kayıttan izlemek isteyenler için yayının linki:
  https://youtu.be/d3vowqrywz8
 • başladı. fena gitmiyor.
 • youtube'daki kaydı izledim, söylemleri merkeze almaktan ziyade sembolik gerçekleştirilmiş bir buluşma olmuş bu. hoş, zaten akp ve mhp orada olmadıktan sonra tartışma şeklinde bir program yapılması da teknik olarak mümkün olmasa gerek zaten. malum, ana konularda herkes aynı şeyi düşünüyor, neyi tartışacaklar.

  iyi parti ve hdp'nin; saadet partisi ve chp'nin aynı program içerisinde birbirlerine düşmeden bulunabileceği gösterilmek istenmiş. o açıdan başarılı da olmuş.

  program boyunca her partinin ilgi çekici bir vurgusu da oldu. saadet için, akp gençliğiyle olan ilişkileri; hdp'nin muhalefet ve muhalif ayrımı üzerinden diğer partilere getirdiği eleştiriler; iyi parti açısından mhp etiketi dışına çıkılınca ister istemez ismin getirdiği eski çekişmelerin dışında kalınması ve bu durumun doğurduğu ortamda muhafazakar milliyetçi siyasetin kendini yeniden tanımlayabilme fırsatının bilincinde olduklarını sezdirebilmesi. chp diğerlerine göre daha sönük kaldı, ama o tarafta da kendilerine gelen direkt eleştirileri doğrudan reddetmeyerek sergilenen bir eskiyi arkada bırakma tavrı vardı.