şükela:  tümü | bugün soru sor
 • agir tabir edilebilecek duzeyde bir d&b compilation. neil trix, omni trio, foul play productions, technical itch, bonaczech gibi gayet saglam kisi, kimse ve kuruluslarin kolektif urunu.
  ayrica (bkz: scorcher) arka plan cdsi.
 • virgin in drum&bass için ayrilmis alt labeli.
 • cift tarafli bir halberd basidir aslinda. suslemeli, oymakli filandir. eskiden hakikaten savaslarda kullanilmissa bile, daha sonralari yalnizca saray muhafizlarinin silahi olarak kullanilmaya baslanmistir, cunku fazla suslemelidir ve daha buyuk halberd akrabalarina nazaran daha kucuktur.
 • aylardır ne ingilizce ne de türkçe alt yazısı bulunamayan muhteşem film.
 • bu bana göre hastalıklı bir tavır. içindeki pisliği sağa sola bulaştırıyorsun. sonra bulaştıkları yeri anlamsız, kötü, iğrenç, değersiz göstermeye çalışıyorsun. bunun savunması "ama öylesi de var" şekilli çıkıyor genelde. film değil, bu bok olamayanların bok atma çabası sadece.
 • --- spoiler ---

  ızledigim en kötü çoçuk oyuncu performanslarına sahip filmlerden biri.
  --- spoiler ---
 • ağır ilerleyen ve içinde (bkz: vincent cassel)'ı barındıran bir film.
  konusu:
  --- spoiler ---

  yalıtılmış komün bir hayatın lideri gregori çocukları bebekliklerinden itibaren (annelerini de bir şekilde kafalamış) suikastçi olarak yetiştirmektedir.
  bu çocuklardan alexandre gözdesidir ve o da lideri için için sorgulamaktadır.
  --- spoiler ---

  henüz izlerken yazdım, gerekirse bir edit gelebilir.
  ayrıca (bkz: ülker) marka çikolata filme ürün yerleştirme şeklinde dahil olmuştur.
 • bir paket 'ülker napoliten'in içerisine sıkıştırılmış komün eleştirisi film.
 • tanım:vincent cassel için ayrıca vakit ayırarak izlediğim filmdir.

  filmin ilk etapında komün bir hayat yaşayan 10-15 kadın ve çocukları ve gregori var. küçücük bir alanda bahçeleri var, havuzları var, okulları, karoke geceleri, topluca yedikleri yemekleri, kutlamaları var. ilginç bir hikayeyle başlayan film ağır gidiyor ama kendini de izleten bir hali var

  --- spoiler ---

  izledikçe anlıyoruzki bu komün hayat aslında gregorinin fen eğitimi, bahçecilik eğitiminin yanında aslında tetikçilik eğitimi veriyor. çocuklar annelerinin gözü önünde ve desteğiyle gregoriden soğuk kanlılıkla ateş etmeyi öğreniyorlar. ve zamanı geldiğinde de tabancayı alıp cinayeti işleyip evlerine geri dönüyorlar.

  ta ki içlerinde bir çocuk gregoriyi diğerlerinden farklı şekildeki tavır ve cevaplarıyla zorlayana kadar. işte komün hayatın rutini ondan sonra geri dönülmez şekilde bozuluyor

  son sahnenin güzelliğine de değinmeden geçemeyeceğim.

  g:doğum gününde ne yapmak istiyorsun
  a:ne istersem onu
  g:tamam
  a:yarın da ne istersem onu yapmak istiyorum
  g:elbette bazı hatalar yaptım, herkes yapar. fakat büyüyecek benim sana yaptıklarımı hatırlayacaksın ve şu an düşündüklerin için pişmanlık duyacaksın ve tekrar düşünüp şöyle diyeceksin ''gregori haklıydı o haklıydı''..hadi artık, tobias'ı bana ver. sence de onun için biraz soğuk değil mi?
  a:kötü enerjiyi hissedebilir
  g:kötü enerji? kötü enerji
  hey hayat hakkında bir şeyler bildiğini düşünebilirsin. neyin iyi ve kötü olduğu hakkında ama bilmiyorsun ama sen sadece çocuksun. küçük bir çocuk. o silahı nasıl tutacağını bilmenin sebebi sana nasıl tutulacağını öğretmiş olmamdır

  kucağında bir bebek ve elinde silah olan bir çocuk ve karşısında bir adam. ve bebeğin kulağındaki silikon
  --- spoiler ---