şükela:  tümü | bugün
  • sözlükte takip ettiğim thesharkisworking'i dinleyerek takip etmemi sağlayan kanal. şimdilik ufak bir kitleye hitap etseler de, kendilerine olan ilginin zamanla artacağını düşünüyorum. teknoseyir'in tozlu raflar konseptinde videolar beklediğimi de ekleyip, başarılar diliyorum.
  • ign türkiyede her salı oyun, film, dizi vs. dünyasındaki haftalık gelişmelerin konuşulduğu aynı isimli bir program yapmaya başlayan kanal.

http://tr.ign.com/podcast/75151/news/party-chat
  • saçma sapan oyun inceleme kanalları yerine tercih edilmesi gereken youtube kanalı.
    not: oyun incelemelerini yapan kanalların çoğu şebeklik yapan ergenlerden oluşuyor ve belli yaş üstündeki izleyiciler bu şebekliklere tahammül edemiyor, bu kitlede olanlar içinde biçilmiş kaftan.
  • youtube kanallarında the walking dead üzerine mülahazalar yapan bir ekip. çevrenizde eğer diziyi izleyen hiç arkadaşınız yoksa ve her bölüm sonu kritik yapacak birilerini arıyorsanız yoldaş olabilirler.
  • oyun, film, dizi gibi konularda yayın yapan, bu alt kültürü hedef alan kanallar içinde benim denk geldiklerim arasında doğru düzgün türkçe içerik üreten en kaliteli youtube kanalı, bunun sebebi öncelikle kanal sahiplerinin bilgi birikimleri fakat bunun yanı sıra bir diğer önemli nokta ise düzgün pazar bölümlendirmesi yapıp diğer youtube kanallarının aksine hedef pazarı 10-12 yaş grubu çocuklar değil yetişkin insanlar olarak seçmeleri ve kanalı ona göre konumlandırmaları.

mediakraft'a ait kanalları zaten saymıyorum onlar acunun youtube versiyonu fakat oyungezer gibi aslında çok daha kaliteli içerik üretme şansı olan fakat genele hitap etmek zorunda olduğundan dolayı yapabileceklerini sınırlayan kanallar, kişiler mevcut.
    kanal sahiplerinin bilgi birikimi bu sebeple her zaman yeterli olmuyor rahat olabilecekleri esnek bir oyun alanına ihtiyaçları var party chat yaptığı konumlandırma sayesinde sadece let's play tarzı video çekmekle sınırlı kalmayıp bu konular üzerine sohbet etme ve bunu izletme olanağına sahip, nicelik değil niteliğe odaklanmışlar bunun getirisi olarak izleyici sayıları belki daha az olacak ama ''yeter artık sinemadan konuştuğun böyle videolar çekme gta koy'' diyen ergenler olmayacağından arada sırada çıksa bile kanala onlar yön vermeyeceğinden dolayı kaliteli içerik üretmeye devam edecekler.
  • son bölümünde oscar ödüllerini ele almışlar, çok tatlı yorumlarla irdelemişler. sabaha kadar konuşsunlar dinlerim, izlerim.
  • kendileri ile youtube kanallari uzerinden tanistigim cift.

kanallarinda daha cok dizi ve film konusuyorlar. star wars force awakings hakkindaki tum dusuncelerimi dile getirdiler.

ign deki olaylarini bilmiyordum tisikkirler sizlik.
  • tatlı bir çift.
  • favori kelimeleri "nezih"* olan çok tatlı bir çifte ait youtube kanalı. kanalın formatı çok hoşuma gitti, yalnız dikkatimi çeken şey düzenli video yüklemelerine rağmen çok az aboneleri olması. belki de böyle daha iyidir yorumlar daha az ve öz oluyor bu sayede. 10 larca ilk yorum yazan ergenlerden olmayan kanal az bulunuyor artık.

severek takip ediyorum ve umarım bu işten sıkılıp bırakmazlar. youtube türkiye'nin bu gibi kanallara ihtiyacı var.
  • bir süredir video gelmiyor nedense. o kadar abuk subuk kanal arasında işini iyi yapmaya çalışıyorlar. umarım kısa sürelik bir aradır bu.

ekleme: nedenini açıklamışlar burada. patlama olmasa bile her gün şehit haberi geliyor güney doğu'dan. ölümler maalesef normalleşti ülkemizde. ne zaman sonlanacak bu durum, o da belli değil. tam bir muamma şu anda her şey.