şükela:  tümü | bugün
  • rap ve chillstep sularında dolaşan 19 yaşındaki the next big thing. hafif autotune'lu yumuşak vokaliyle, prodüksiyondaki karamsar* elektronik temayla the weeknd kopyası denecek ve sürekli the weeknd ile karşılaştırılacak muhtemelen bu genç kanadalı. ben kendisini drake'in tarzına daha yakın görüyorum. hatta bir yerde* the weeknd'in tarzı yağmurlu bir akşamda toronto sokaklarını turlamak gibidir aynı şekilde partynextdoor da aynı sokaktadır ve onun gecesi driving under influence'a gebedir şeklinde bir tanım görmüştüm ki her şeyiyle ikisi arasındaki benzerliği ve farklılığı tek cümlede ortaya koymuştur.
  • kanadalı jahron anthony brathwaite'in sahne adı. the weeknd şarkılarını drake söylüyormuş gibi hissediyorsunuz. ikisinin arasında gelip gidiyor. partynextdoor 2 adlı albümünü fena bulmadım ama şu an için ne the weeknd'le ne de drake ile kıyaslarım.
  • the weeknd ve drakein tarzları ile pek alakası olmaması ile beraber çoğu şarkısının prodüksiyon kısmıyla da ilgilenen dahi. yakın zamanda tutuklanmıştır kendisi. drake'in tarzıyla benzerliğinin sebebi ise mainstream sanatçıların daha küçük çaplı indie sanatçıların şarkılarına atlaması durumudur. yani drake'in bazı parçalarının prodüksiyonu, sözleri ve besteleri bu adama aittir. tarzı benzeten arkadaşlara work adlı hit parçanın orjinal versiyonunu partynextdoordan dinlemelerini öneririm.