şükela:  tümü | bugün
  • mecidiyeköy s.pınar caddesinde yeni açılan bir dönerci. sadece tavuk butundan döner yapıyorlar. çalışanları ve sahibi sakallı. dönerleri güzel özenle yapıyorlar ama daha pos cihazı alamamışlar.
  • beyoğlu'nda istiklal caddesi üzerinde demirören avm'nin hemen karşısındaki ara sokakta, bereket dönercisinin karşısında da bir şubesi olan dönerci. sadece but tavuk döner yapılıyor. bu şubesi yeni açıldığı için ucuz sayılırdı. ben de bir kere denedim, dönerini beğendim, daha sonra arkadaşlarla da gitmeye devam ettik. son günlere doğru bozmaya başladıklarının farkına vardık. dönerin tadında olumsuz anlamda bir değişim seziyorduk. ve nihayetinde 15 mayıs günü yine gidip bir yarım attım. atmaz olaydım. zehirlenmenin eşiğinden döndüm. aslında ufak çaplı bir zehirlenme olayı yaşadım sayılır. yedikten birkaç dakika sonra başlayan midede inanılmaz bir şişlik hissi, halsizlik ile birlikte geçirilen yaklaşık bir 40 dakikadan sonra kendimi bir tuvalete atmamla kusmam bir oldu. bizim 40 dakika önceki dönerler olduğu gibi çıktı. ve ben de bir kuş gibi hafifledim.

diyeceğim odur ki sizin sağlığınız açısından, yemeyin yedirtmeyin.
  • sakallarınin dikkat cekiciligi ayrı da...tavuk butundan döner ayağına, çiğ butu ekmeğe sarıp kaktırmaları müthiş olan, firma.
  • mecidiyekoydeki yerleri gayet iyi olan firma. yalnız bir buçuk seçenekleri olmadıgı icin sıkıntı oluyor. 1durum yetmiyo iki fazla geliyo..
    ayran artı durumu tavsiye ederim.
    beyoglu icin bişey diyemem.
  • edirne'de şubesi olan dönerci.*bu da facebook adresi
    şimdi efendim paşa döner bu sene edirne'de açıldı, sadece tavuk döner satmakta kendisi ve bu işi hakkıyla yapıyor. bu zamana kadar yediğim en iyi tavuk döner budur. mekan da boş kalmaz her daim müşterisi vardır. en büyük numarası dönerin tadı ve soslarıdır. tavuk tadı almazsınız et döner yiyiyorcasına büyük bir keyifle tüketirsiniz.

ve şimdi gelelim diğer paşa döner deneyimimize. kuşadası kipa'da bulunan paşa döner ise sanırım başlıkta asıl anlatılan firma.edirne'dekiyle bağlantısı var mı bilmiyorum.neyse...
    açlıktan kırıldığım ne olsa yerim dediğim bir anda bunların kampanya afişini gördüm duble iskender fiyat olarak da uygundu, edirne'den aldığım gazla "güzeldir herhalde" diyip duble iskender söyledim.(bu arada fiyatı da uygun dediğim menü kasiyerin çabaları ve içecek seçimimle güzel bir şekilde içime kaçtı)
    skandal denilebilecek lezette, saçma sapan bir iskenderle(?) karşıma geldiler.açlık vardı yedik bitirdik haliyle ama eti,iskenderi bu kadar berbat etmek için nasıl bir özel çaba sarfettiklerini çok merak ediyorum.(mutfak kısmında mikrodalga fırın da dikkatimi çekti) hd'ye bile bayılırım lan bundan sonra.

sözün özü,özet:
    edirne'deki paşa döner iyidir, diğer paşa dönerden siz siz olun iskender falan yemeyin.skandal.

gece gece aklına nerden geldi demeyin, akşam bim'den hazır döner alıp kendim iskender yaptım ondan daha iyi oldu akabinde bu entryi döşenmek farz oldu.

edit:link
  • ramazan dolayısıyla kapalı olan mekanlardan. en azından mecidiyeköy'deki yerleri öyle.
  • dürümü doyurmayan arkadaşlara 3 çeyrek tavsiye edilir, üstelik dürümden daha ucuz
  • sanayi mahallesinde tabelasını gördüğüm firma.
  • şirinevler şubesi denendi onaylandı. ancak hemen belirtmek gerekirse saat 12 civarı yendiği takdirde biraz damağa tuzlu gelmekte. nedenini sordum daha ilk kesikleri attıkları için dönerin dış tarafının biraz daha fazla tuzlu olduğunu söylediler saat 3'e doğru normal hale geliyormuş. sonuç olarak lezzetli.