şükela:  tümü | bugün
 • paşalimanı'nda, denize sıfır, ama hem de ne sıfır bir beltur işletmesi. haftasonları açık büfe kahvaltısı 17 ytl'dir. kabataş'tan kuruçeşme'ye nefis bir manzarası vardır.

  gerçi çok erken gitmek gerekiyor, dokuz buçuk dedin mi full oluyor bu aralar.
 • beltas tarafından işletilen ve açık büfe kahvaltı için rezarvasyon kabul etmeyen denize sıfır çok güzel mekan.
 • ulaşımı, hangi yakada oturulursa oturulsun çok kolay olan, denize sıfır tanımının hakkını veren cafe. haftasonları an itibari ile 19 ytl'ye açık büfe kahvaltı yapılabilmekte ve tıka basa doyulabilmektedir.
  tek eksisi tüm beltur işletmelerinde olduğu gibi belirli bir görüşün temsilcisi gazetelerin ağırlıkta olmasıdır.
 • üsküdar iskeleden (beylerbeyi tarafına doğru) yürüyerek en fazla 10 dk. içinde ulaşabileceğiniz mekan. mükemmel bir boğaz manzarası vardır. bir de paşa böreği diye bir şey yapıyorlar o güzel oluyor.
 • istanbul'a gelindiğinde ucuz bir boğaz keyfi yapılmak istenirse uğranılması gereken mekan. beltur işlettiği için öyle çok uçuk fiyatları yok bunun yanında denize sıfır olması ve boğazı görmesi güzel oluyor.
  (bkz: kuzguncuk)
  (bkz: üsküdar)
 • açık büfe kahvaltısı (sadece cumartesi-pazar 9.00 ile 13.30 arasında) 27.50 lira (yoksa 25.50 muydu?) olan mekan. güzel yerdir, kenarda bir masa bulabilirseniz tabi. çabuk dolar, hiç boşalmaz o masalar.

  bugün kızarmış dondurmasını yiyeyim dedim, pişman oldum. yapamamışlar. olmamış. yine üsküdar'da olan trend 216'da çok daha güzel yapıyorlar.
 • boğaz manzarası, çalışanların ilgisi, fiyatları, ulaşım açısından bulunduğu konum ve birçok detayıyla güzel bir mekan.

  ayrıca "ilk buluşma" diye tabir ettiğimiz malum zamanlarda da sakinliği açısından tercih edilebilir.
 • her zaman cok guzeldir.sabah ogle aksam farketmez.yemekler fena degil.gerci o manzarayla doyuyo insan.
 • beltur'un işlettiği adıyla mütenasip paşalimanında denize sıfır bir cafe. haftasonları 13.30'a kadar açık büfe servisi var. fiyat güncellemesi yaparsak 30,5 tl kişi başı, garsonların sudan ucuz olduğunu iddia etmesi dünyanın en pahalı suyunu da mı biz içiyoruz dedirtiyor insana. +50 kuruşluk fiyatlandırmanın bizlere yol, su, elektrik olarak döneceğini iddia ediyorlar. meraktan sordum doğalgaz ne kadar geldi diye, iki kişilik ailenin bir aylık ısınma masrafı 450 tl nin açıklaması yok, aman canım belediyenin de işi değil zaten.

  tabaklarda kalan peynirler, otlar vs. atılıyormuş çöpe maalesef, bu mıntıkanın martıları pek aç kalmadığı için tenezzül etmiyorlarmış, salam, jambon olmayınca.

  ortalama yenecek peynir, zeytin zaten her yerde aynı, omlet, yumurta filan yapılmıyor açık büfede, garsonlar çok güleryüzlü değiller daha çok hazırlıksız yakalanmış gibi endişeli dolanıyorlar ortalıkta, manzara zaten boğaz diyecek laf yok ama o uğultuda pek anlaşılmıyor. hafta içi gitmek daha iyi bir fikir.

  çengelköye gitmek isterken, trafikten bezip rotayı kırmak için ideal, önünde ispark var, 4 saate kadar 5 tl. üsküdar'dan yürünür de 10 dakikada.