• havalimanında çekilen bir seyahat öncesi klasiği bu. hani olmazsa olmaz cinsten bi' şey. ahl dış hatlar terminali diye de check-in yaptın mı senden kralı yok ortamlarda. sonrasında instagram'da, facebook'ta gelsin beğeniler..

ardından lisedeki herkesi tanıyan hafif kilolu merve yapıştırır yorumu;
    - hiç yerimde durma zaten, hep gez (gülücük, gülücük, gülücük)
    kıs-kan-dım!
  • bankta otururken, kendini lounge'da etiketlemek cabasidir.
  • (bkz: uçuş kartı)
  • butona da gerek yok (bkz: derdini sikeyim)
  • (bkz: passolig arasına konmuş boarding passfotoğrafı)
    ulan diyorum ne alaka, euro 2016 için de mi gerekiyor?
  • (bkz: biniş kartı)
  • insanların ne yaptığından daha çok kendini diğer insanlara "çok acaip" şeyler yapıyorum diye lanse ettirdiği felsefenin olmazsa olmaz ürünü.
    ilkokula gitmiş hepsi 5.ortaokul hepsi takdir.lise desen onur listesinde.üniversiteye en yüksek puan için girmiş.aldığı puanla en fazla kazanacağını düşündüğü mesleği seçmiş.o okulu da iyi dereceyle bitirmiş.okulun adını kullanarak alakasız bir iş yapmış.çok para kazanmış ama ne kendine ait bir fikri olmuş ne bir ürünü.350 gün it gibi çalışıp 15 tatil gününü de "paralı herkesin" gittiği ve mutlu olduğu (!) bir yere giderek harcayan adamın tüm hayatındaki aymazlığın üzerine mum diktiği fotolardandır.
    mevzu boşa giden 25-30 sene olunca fotonun lafı olmaz.
    çektir koçum çektir.
  • birisi yurt dışına gidiyorsa ve bu kişinin sosyal medya hesabı varsa çoğunlukla yaptığı eylemdir. pasaportun yanına nereye gidildiğinin görünmesi için boarding card konulur, fotoğrafı çekilip sosyal medya da paylaşılır. sanki gittiğinde o ülkeden yüz binlerce fotoğraf paylaşmayacak ve nerede olduğunu bağırmayacakmış gibi yapar yine de bunu.
  • türk halkı olarak nadiren yurt dışına çıktığımızdan (tabi bol parası olup, hafta sonunu bile paris'te geçiren tayfadan bahsetmiyorum), az da olsa anlaşılabilir durumdur. lakin önündeki yemek tabağını çekip sosyal medyaya koyan insandan daha anlaşılabilir yaşadığı heyecan. dönerken de küçük de olsa arkadaşlarını hediye getirir, malum adettendir.
  • kimi niye gerdigini anlayamadim. mesela ben fotograflari kimse icin degil, tarihe not dusmek ve ilerleyen zamanlarda bakip o gunleri hatirlamak adina paylasiyorum. bu kimi, neden rahatsiz eder anlamak guc.
hesabın var mı? giriş yap